Міноборони налагоджує вторинне перероблення відпрацьованої гуми для потреб ЗСУ
Джерело: Міноборони
Міністерство оборони організовує процес вторинної переробки відпрацьованої гуми, переважно з військової колісної техніки. В результаті переробки планується виробництво продукції для ремонтних підрозділів Збройних сил.
“Міноборони працює над підвищенням ефективності роботи своїх підрозділів. Реалізація цього проєкту дозволить скоротити бюджетні витрати і забезпечити потреби армії у матеріальних засобах”, – зазначив державний секретар Міністерства оборони України Нікіта Нікітенко.
Наразі на складах військових частин зберігається понад 6 000 тонн відпрацьованих шин від колісних транспортних засобів, що потребують утилізації. Вартість послуг з утилізації на ринку складає від 200 до 400 тис. грн за 1 000 тонн.
“Відповідно на рівні Міністерства було визнано доцільним будівництво власної лінії з перероблення. Це дасть змогу знизити витрати та забезпечити ремонтні підрозділи ЗСУ власною продукцією. Наприклад, гумовими матами. Якщо військові потреби будуть повністю забезпечені, можна буде розглянути виготовлення продукції для українських автодорожніх підприємств та будівельних компаній”, – повідомив начальник Управління відчуження та утилізації надлишкового військового майна Міноборони полковник Олег Коваль.
Для створення лінії вже закуплено вітчизняне обладнання, яке наразі монтується на території однієї з військових частин, що перебуває під безпосереднім підпорядкуванням Міністерства оборони. Ця лінія дозволить переробляти 1 000 тонн вторинної сировини на рік та виробляти готову продукцію на суму 1,2 млн грн щомісячно. Завдяки зниженню витрат на утилізацію, очікуваний економічний ефект від роботи лінії складе до 15 млн грн щорічно.
“Лінія вже змонтована на 80%. Очікується, що пусконалагоджувальні роботи будуть завершені найближчим часом і вже в березні лінія вийде на проєктну потужність”, – зазначив Олег Коваль.
Він також додав, що на складах військових частин, що підпорядковуються Міноборони, вже зібрано 3 000 тонн сировини для переробки.
- Кабмін затвердив Положення, згідно з яким іноземці та особи без громадянства, які бажають служити у Збройних силах України, Державній спеціальній службі транспорту та Національній гвардії, проходитимуть перевірку на поліграфі.
- 11 лютого у Міноборони повідомили про початок проєкту “Контракт 18-24” – добровільну ініціативу для українців вікової категорії 18-24 роки, котра готова приєднатися до Сил оборони на один рік.
- Міністерство оборони України розглядає можливість створення сучасного полігону для випробувань новітніх технологій, зокрема у сфері розмінування, із використанням штучного інтелекту.
Штучний інтелект стрімко змінює спосіб, у який люди шукають інформацію в інтернеті, трансформуючи те, як користувачі орієнтуються у вебпросторі. Замість традиційних пошукових систем вони дедалі частіше звертаються до чат-ботів, котрі дають готові відповіді, а не перелік посилань, за якими можна перейти.
Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення.
На Харківщині правоохоронці викрили масштабне виробництво підроблених акцизних марок, вилучивши майже 5 мільйонів одиниць контрафакту. Усім трьом фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі.
Пізно ввечері 15 липня російські війська здійснили масований обстріл Харкова. У місті пролунали потужні вибухи.
Збройні сили Тайваню розпочали навчання, вперше використавши міський громадський транспорт для підготовки до відбиття вторгнення з боку Китаю. Військові “тримали оборону” на вулицях Тайбея, аби краще підготуватися до потенційної атаки та підвищити обізнаність населення стосовно наслідків кризи.