Міноборони не замовляло розробку додатка «Резерв+»: його безпеку досі тестують – Ар’єв
- Фото: Володимир Ар’єв
- Фото: Володимир Ар’єв
Джерело: Володимир Ар’єв/Facebook
Народний депутат від фракції “Європейська Солідарність” Володимир Ар’єв повідомив, що Міністерство оборони України не замовляло розробку застосунку “Резерв+”, а безпеку додатка досі тестують.
У відповіді Міноборони на запит нардепа йдеться, що Центральним органом виконавчої влади, відповідальним за створення мобільного застосунку, є Міністерство оборони України.
“Міністерство оборони України не здійснювало закупівель з розробки програмного забезпечення мобільного застосунку “Резерв” (електронного кабінету військовозобов’язаного, призовника, резервіста). Програмне забезпечення було отримане Міністерством оборони України за договором благодійної пожертви від неприбуткової організації”, – повідомили в оборонному відомстві.
А також додали, що подібна модель застосовується при створенні програмного забезпечення, що фінансується за договорами міжнародної технічної допомоги, і є поширеною практикою. При цьому, Міністерство оборони України сформувало вимоги до такого програмного забезпечення і перевірило відповідність програмного забезпечення цим вимогам.
За інформацією Міноборони, державні кошти на розробку “Резерв+” не виділялися.
З огляду на вищезазначене, Міністерство оборони України не укладало договору про розробку програмного забезпечення та, відповідно, не визначало виконавця такого договору.
Комплексна система захисту інформації інформаційно-комунікаційної системи для доступу до електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста “Резерв+” має Атестат відповідності, зареєстрований Адміністрацією Держспецзв’язку 16 травня 2024 року за № 1283В.
Зазначається, що з метою гарантування безпеки інформації в ІКС “Резерв+” здійснено такі заходи:
- постійне технічне адміністрування, в яке входить забезпечення захисту інформації;
- визначено процедуру модернізації програмного забезпечення ІКС електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста;
- визначено порядок використання засобів криптографічного захисту інформації.
“В сухому підсумку: Міноборони не замовляло розробку додатка “Резерв+”, виконавця не обирало, грошей не платило, хто це все робив, не повідомило, але зараз типу все гаразд. Жесть”, – прокоментував нардеп.
За словами Володимира Ар’єва, насправді ж гроші на “Резерв+” надав Благодійний Фонд сприяння обороні України – “структура з криворізьким корінням”. А хто саме розробляв програму, достеменно невідомо.
Нардеп зауважив, що це додаток, який транспортує особисті дані військовозобовʼязаних у закритий реєстр “Оберіг”, де зберігаються всі відомості про тих, хто становить мобілізаційний резерв. За його словами, на його розробку було виділено 37 днів, і безпеку там досі тестують, коли вже все працює.
“Цікавий і важливий момент – кожного разу, коли ви заходите в систему, біжучий рядок буде повідомляти, що ви оновили дані в момент заходу. Перевірив особисто (на фото). Поки цей баг не виправлено, є ризик, що вихід з системи по закінченню 60 днів – 16 липня – призведе до капітальних штрафів. Ну, і цікаво – це зараховується як за два оновлення даних у статистиці чи ні? Я, виходить, вже 4 рази оновлював, якщо рахувати кількість заходів у систему: один раз – візит у перший день роботи, два мене викидав з системи сам додаток, ще раз вийшов сам, щоб переконатись)
А загалом, віддавати розробку програм, повʼязаних зі сферою безпеки і оборони, в невідомі руки через сумнівні схеми – це подвійна жесть”, – резюмував Володимир Ар’єв.
- Фото: Володимир Ар’єв
- Фото: Володимир Ар’єв
- У реєстрі “Оберіг” без юридичних підстав мали статус “у розшуку” 710 тисяч українців. Помилку вдалося виправити завдяки застосунку “Резерв+”
- З 18 травня свої облікові дані за кордоном через застосунок “Резерв+” оновили вже понад 14 тисяч військовозобов’язаних українців у 124 країнах.
- Український журналіст та медіакритик Отар Довженко розповів про власний досвід оновлення даних у ТЦК.
- У застосунку “Резерв+” для військовозобов’язаних, призовників та резервістів відповіли на найпоширеніші питання щодо оновлення даних та змін з огляду на новий закон про мобілізацію.
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.
Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.
1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.