Міноборони покращить раціон для військових, що лікуються чи проходять реабілітацію
Джерело: Міністерство оборони України
Міноборони ініціювало зміни у системі забезпечення військових харчуванням під час лікування та реабілітації. Тепер українські військові матимуть покращене харчування за стандартами НАТО, навіть у цивільних лікарнях.
“Згідно з новими нормами, харчування у цивільних лікарнях для військовослужбовців відбуватиметься за спеціально розробленим раціоном, який, зокрема, визначає перелік продуктів, їхню кількість та вагу, необхідну для одного військовослужбовця на добу, з урахуванням специфічних потреб організму під час відновлення”, – йдеться у повідомленні.
Спеціально розроблений раціон враховує підвищену потребу в білках, вітамінах та калоріях для відновлення після поранень або хвороб.
Згідно з новими нормами, харчування визначатиметься на основі Каталогу продуктів Міноборони, що містить актуальні ціни. Постанова також передбачає чіткий механізм компенсації витрат цивільним медзакладам, що дозволить забезпечити високі стандарти обслуговування та належне фінансування для якісного лікування та реабілітації військових.
- Українські військовослужбовці у соцмережах розповіли про харчування під час навчань за кордоном.
- З 15 листопада, у застосунку “Армія+” доступна нова функція – подання рапорту на зміну місця служби.
- Перший медичний заклад Міністерства оборони отримав статус Центру реінтеграції для звільнених з полону військовослужбовців.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.