Міноборони рекордно швидко передало бойові дрони для ЗСУ: минуло лише три дні

Джерело: Міноборони

Міністерство оборони разом з Генштабом і Держспецзв’язку рекордно швидко передали бойові дрони для ЗСУ – з моменту отримання техніки від постачальників до передачі Силам логістики ЗСУ минуло лише три дні.

Раніше цей процес міг тривати тижнями або й місяцями, оскільки він потребує численних узгоджень у різних відомствах. Однак, час на бюрократичні процедури вдалося скоротити.

Як результат, очільник Міноборони Рустем Умєров спільно з Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України підписав наказ – і техніку почали відвантажувати на фронт наступного дня після отримання наказу.

Безпілотники для війська закупили за бюджетні гроші. Пакет містить різні типи дронів – як ударні, так і розвідувальні. Лише в цьому пакеті – сотні БпЛА.

“Найближчим часом дрони допомагатимуть виконувати бойові задачі на фронті в досвідчених руках наших пілотів. А Міноборони продовжує пришвидшувати процес передачі необхідної для цього зброї”, – зазначили у відомстві.

Вночі 2 березня російські окупанти завдали ударів безпілотниками по місту Харків, внаслідок чого спалахнула пожежа.

Україна може отримати перші снаряди протягом кількох тижнів в рамках чеської ініціативи із закупівлі 800 тисяч боєприпасів для України з-за меж ЄС, яку спільно фінансують різні держави.

Протягом дня, 1 березня, російські загарбники здійснили 28 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 157 вибухів. 

Протягом доби, 1 березня, на фронті відбулося 73 бойових зіткнення. Загалом ворог завдав 6 ракетних та 79 авіаційних ударів, здійснив 62 обстріли з РСЗВ по позиціях наших військ та населених пунктах. 

На записі із камер спостереження, оприлюдненому у соціальних мережах, зафіксовано момент, коли російська система протиповітряної оборони перекинулася на повороті у місті Сочі.