Міноборони розробляє механізм ротації: кілька місяців відпочинку після 90 днів служби
Джерело: Федір Веніславський в етері Радіо Свобода
Нардеп від “Слуги народу”, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поінформував, що Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, котрий передбачає “кілька місяців відпочинку” після 90 днів безперервної служби та участі у бойових діях.
Згідно з його словами, цей механізм є альтернативою закону про демобілізацію, і допоможе боротися із СЗЧ серед військових.
Це якраз той механізм, про який також зазначає в своєму зверненні міністр оборони, розроблений механізм ротації: після 90 днів участі безпосередньо в бойових діях, людина має право на відпочинок, знову ж таки, протягом декількох місяців. Це та альтернатива звільненню чи встановлення чітких термінів служби, — зазначив депутат.
Веніславський також акцентував, що ці рекомендації вже розроблені, але реальні деталі будуть представлені найближчим часом. На рівні закону, заявив він, питання “не можна врегулювати”, тому ймовірно, будуть прийняті підзаконні нормативно-правові акти або директиви Головнокомандувача Збройних сил.
Це має бути директива: або рішення ставки, або наказ головнокомандувача… Тому що на рівні закону ми не можемо врахувати особливості бойових дій, коли яка кількість людей може бути звільнена, — додав він.
Веніславський також зауважив, що законопроєкт про чіткі терміни служби вже розроблений, він передбачає різні варіанти звільнення після 12, 18 або 36 місяців служби. Проте, через нинішню ситуацію на фронті, ухвалення такого закону наразі не є реалістичним, оскільки може призвести до негативних наслідків.
- Міноборони напрацювало три варіанти законопроєкту про демобілізацію.
- Генеральний штаб відповів на петицію нардепа Олексія Гончаренка щодо демобілізації військових після 18-ти місяців на службі.
- Законопроєкт про демобілізацію вже розробили, але передати його до Верховної Ради поки не можуть.
- Президент Володимир Зеленський підписав закон №12104, який надає відстрочку від мобілізації цивільним, звільненим з російського полону.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.