Міноборони розробляє механізм ротації: кілька місяців відпочинку після 90 днів служби

Джерело: Федір Веніславський в етері Радіо Свобода

Нардеп від “Слуги народу”, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поінформував, що Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, котрий передбачає “кілька місяців відпочинку” після 90 днів безперервної служби та участі у бойових діях.

Згідно з його словами, цей механізм є альтернативою закону про демобілізацію, і допоможе боротися із СЗЧ серед військових.

Це якраз той механізм, про який також зазначає в своєму зверненні міністр оборони, розроблений механізм ротації: після 90 днів участі безпосередньо в бойових діях, людина має право на відпочинок, знову ж таки, протягом декількох місяців. Це та альтернатива звільненню чи встановлення чітких термінів служби, — зазначив депутат.

Веніславський також акцентував, що ці рекомендації вже розроблені, але реальні деталі будуть представлені найближчим часом. На рівні закону, заявив він, питання “не можна врегулювати”, тому ймовірно, будуть прийняті підзаконні нормативно-правові акти або директиви Головнокомандувача Збройних сил.

Це має бути директива: або рішення ставки, або наказ головнокомандувача… Тому що на рівні закону ми не можемо врахувати особливості бойових дій, коли яка кількість людей може бути звільнена, — додав він.

Веніславський також зауважив, що законопроєкт про чіткі терміни служби вже розроблений, він передбачає різні варіанти звільнення після 12, 18 або 36 місяців служби. Проте, через нинішню ситуацію на фронті, ухвалення такого закону наразі не є реалістичним, оскільки може призвести до негативних наслідків.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.