Міноборони розробило модель цифрової реформи ВЛК

Джерело: Радіо Свобода

Модель цифрової реформи військово-лікарських комісій (ВЛК) вже напрацьовано і передано уряду, повідомила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко.

Розробляється також пакет змін до нормативно-правових актів.

Військовозобов’язаним та військовослужбовцям хочуть дати можливість отримувати медичні висновки у зручних медзакладах, які в електронному форматі надсилатимуться до Міністерства оборони.

“Медичний висновок буде направлений в цифровому форматі за декілька хвилин чи секунд в систему Міністерства оборони. Далі ВЛК за своєю ініціативою матиме можливість ознайомитися із цим медичним набором даних і винести своє адміністративне рішення”, – зазначила Катерина Черногоренко.

В уряді планують розділити медичний висновок на дві частини: медичну, яку можуть складати будь-які лікарі, і адміністративну, що залишиться в компетенції Міноборони.

“З технічного погляду зробити такий обмін, таку електронну взаємодію не є складним викликом. З нормативного погляду ми вже робимо цю можливість з нашими партнерами (з уряду – ред.). Я думаю, дуже швидко ми матимемо можливість отримати дуже гарні новини в цьому напрямку”, – розповіла посадовиця.

За словами Черногоренко, цей крок розвантажить ВЛК, зменшить черги і зловживання, створивши прозорий процес проведення оглядів та їх постаудиту правоохоронними органами.

  • З 24 жовтня у застосунку “Армія+” запущено сервіс онлайн-навчання для українських військовослужбовців.
  • З 8 серпня військові подали понад 10 000 електронних рапортів у застосунку “Армія+”. Ці документи, підписані захисниками та подані через Армія ID, мають таку ж юридичну силу, як і паперові.
  • У Міноборони поінформували, що відтепер військовим для замовлення продуктів харчування не потрібно роздруковувати і підписувати документи в паперовому вигляді. Для цього вони можуть використовувати кваліфікований електронний підпис (КЕП) на первинних документах.
  • 22 серпня на Міжнародному ветеранському форумі “Україна. Ветерани. Єдність” міністр оборони України Рустем Умєров анонсував запуск мережевого мобільного застосунку для ветеранів “Ветеран+”.
  • У 2024 році в застосунку “Резерв+” планують впровадити кілька нових функцій, зокрема електронне направлення на ВЛК, онлайн-вишколи, відстрочки для студентів і багатодітних батьків, а також онлайн-рекрутинг.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.