Міноборони та Посольство США домовилися про розширений моніторинг переданого озброєння

Джерело: пресслужба Міноборони України

Українське оборонне відомство спільно з посольством США узгодили посилений контроль за кінцевим використанням наданого озброєння. Розширений моніторинг передбачає регулярні інвентаризації, спільні фізичні перевірки з партнерами та спецперевірки.

Зазначається, що нині Міноборони забезпечить додаткову прозорість стосовно зберігання та використання іноземної зброї. Окремі типи ракет, пускових установок, БПЛА та прилади нічного бачення, передані американськими партнерами, потребують ретельного контролю та особливих умов зберігання.

27 листопада підписано спільну з Відділом оборонного співробітництва посольства США Концепцію, ініціатором якої виступило Міноборони України.

Всі країни, які надають нам зброю, будуть впевнені, що ця зброя не потрапить в чужі руки, що її контролює виключно уряд, і що вона використовується в законний спосіб. Зі свого боку, Україна робить для цього максимум. Час посилити репутацію нашої держави, перетворивши її на ініціатора та взірець прозорості та підзвітності, — запевнив заступник міністра оборони Юрій Джигир.

Відповідно до домовленості, посадові особи ЗСУ проходять підготовку щодо використання спеціальних електронних пристроїв та проводять інвентаризації на арсеналах, базах, складах по всій Україні. Необхідний нагляд за наявністю, обліком та дотриманням належних умов збереження відтепер здійснюватиме Міноборони з іноземними партнерами.

Фахівці США регулярно братимуть участь у спільних перевірках на місцях та консультуватимуть з необхідних питань.

Раніше стало відомо, що спостережний орган Пентагону створює нову команду в Україні для моніторингу поточної допомоги Україні з боку США у сфері безпеки, оскільки зростає кількість республіканців, які закликають до посилення контролю за тим, як використовуються гроші.

Зауважимо, після Європейського Союзу Сполучені Штати є найбільшим донором України з обсягом у понад 70 мільярдів доларів.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 87 бойових зіткнень.

15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.

Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.

Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.