Міноборони уклало угоду з компанією ICEYE, яка передаватиме фотографії з супутників
Джерело: Рустем Умєров у Facebook
Міністерство оборони України уклало стратегічну угоду з компанією ICEYE, яка є провідним розробником супутників для високоточних знімків земної поверхні за допомогою радарів із синтезованою апертурою (SAR).
Згідно з угодою, українські військові отримають доступ до точних супутникових знімків, які охоплюватимуть території бойових дій. Це дасть змогу командуванню самостійно обирати пріоритетні зони для спостереження та оперативно отримувати актуальні дані.
“Запроваджуючи передові технології космічної розвідки, ми створюємо технологічну перевагу, яка підвищує боєздатність і захищає наших військових”, – додав міністр оборони Рустем Умєров.
SAR-супутники (або Synthetic Aperture Radar – радар із синтезованою апертурою) використовують радіолокаційну технологію, яка дозволяє створювати чіткі зображення поверхні землі незалежно від погодних умов та часу доби. Завдяки цій технології можливе спостереження крізь хмари, дим, а також в умовах повної темряви, що робить SAR-супутники надзвичайно корисними для розвідки.
- За даними ЗМІ, Іран відправив два супутники місцевого виробництва до Росії для виведення їх на орбіту російським космічним апаратом.
СБУ повідомила про підозру Лі Вон Чолю (також відомого під псевдонімом Герман Прокопів), громадянину України корейського походження, який у 2014 році вивісив російський прапор над Луганською ОДА та брав участь у захопленні будівлі.
Російська армія вранці четверга, 14 листопада, атакувала Слов’янськ на Донеччині. Під обстріл потрапив екіпаж патрульних.
Жертви сексуального насильства в умовах війни отримали понад 300 виплат проміжних репарацій, про це повідомила урядова уповноважена з питань гендерної політики, голова наглядової ради пілотного проєкту Катерина Левченко.
Народному депутату України Євгенію Шевченку оголосили про підозру у державній зраді, повідомляють українські правоохоронні органи. За даними Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань та Офісу генерального прокурора, зібрано докази, що вказують на можливу діяльність депутата на шкоду обороноздатності та інформаційній безпеці України.
У Росії жінку, яка публікувала в Інтернеті антивоєнні коментарі, у тому числі заклики до вбивства Володимира Путіна, засудили до восьми років колонії.