Міноборони уклало угоду з компанією ICEYE, яка передаватиме фотографії з супутників
Джерело: Рустем Умєров у Facebook
Міністерство оборони України уклало стратегічну угоду з компанією ICEYE, яка є провідним розробником супутників для високоточних знімків земної поверхні за допомогою радарів із синтезованою апертурою (SAR).
Згідно з угодою, українські військові отримають доступ до точних супутникових знімків, які охоплюватимуть території бойових дій. Це дасть змогу командуванню самостійно обирати пріоритетні зони для спостереження та оперативно отримувати актуальні дані.
“Запроваджуючи передові технології космічної розвідки, ми створюємо технологічну перевагу, яка підвищує боєздатність і захищає наших військових”, – додав міністр оборони Рустем Умєров.
SAR-супутники (або Synthetic Aperture Radar – радар із синтезованою апертурою) використовують радіолокаційну технологію, яка дозволяє створювати чіткі зображення поверхні землі незалежно від погодних умов та часу доби. Завдяки цій технології можливе спостереження крізь хмари, дим, а також в умовах повної темряви, що робить SAR-супутники надзвичайно корисними для розвідки.
- За даними ЗМІ, Іран відправив два супутники місцевого виробництва до Росії для виведення їх на орбіту російським космічним апаратом.
АРМА отримало в управління майно екс-начальника Одеського ТЦК Євгена Борисова, яке розшукало в Королівстві Іспанії. Майно вже заблоковано рішенням суду Королівства Іспанії.
Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів оскаржуватиме рішення ВАКС стосовно заборони реалізації майна підозрюваного у держзраді ексдепутата Віктора Медведчука. Про це мовиться в офіційній заяві агентства.
Внаслідок удару по командному пункту 810 окремої бригади морської піхоти ЗС РФ у Льгові Курської області загинуло 18 російських військових.
На Закарпатті затримано переправників, які намагалися провезти двох ухилянтів через кордон під виглядом учасників траурного кортежу, що супроводжував тіло загиблого воїна.
Війна загострила в Україну проблему антибіотикорезистентності — стійкості мікроорганізмів до антибіотиків, які мали б їх знищити.