Міноборони уклало угоду з компанією ICEYE, яка передаватиме фотографії з супутників
Джерело: Рустем Умєров у Facebook
Міністерство оборони України уклало стратегічну угоду з компанією ICEYE, яка є провідним розробником супутників для високоточних знімків земної поверхні за допомогою радарів із синтезованою апертурою (SAR).
Згідно з угодою, українські військові отримають доступ до точних супутникових знімків, які охоплюватимуть території бойових дій. Це дасть змогу командуванню самостійно обирати пріоритетні зони для спостереження та оперативно отримувати актуальні дані.
“Запроваджуючи передові технології космічної розвідки, ми створюємо технологічну перевагу, яка підвищує боєздатність і захищає наших військових”, – додав міністр оборони Рустем Умєров.
SAR-супутники (або Synthetic Aperture Radar – радар із синтезованою апертурою) використовують радіолокаційну технологію, яка дозволяє створювати чіткі зображення поверхні землі незалежно від погодних умов та часу доби. Завдяки цій технології можливе спостереження крізь хмари, дим, а також в умовах повної темряви, що робить SAR-супутники надзвичайно корисними для розвідки.
- За даними ЗМІ, Іран відправив два супутники місцевого виробництва до Росії для виведення їх на орбіту російським космічним апаратом.
Лінія фронту в Україні “менш стабільна, ніж будь-коли з перших днів повномасштабного вторгнення”, заявив міністр оборони Великої Британії Джон Хілі.
Внаслідок російської атаки по Кривому Рогу зросла кількість постраждалих до 26 осіб. Двоє жінок перебувають у важкому стані. В однієї жінки різані рани голови, а в іншої – осколкове поранення живота.
За словами аналітиків Defence Express, проаналізувавши інформацію у The Military Balance 2024, довіднику Bulletin of the Atomic Scientists по ядерному арсеналу РФ та збірнику SIPRI Yearbook 2024, вони дійшли висновку, що станом на початок 2024-го у своєму арсеналі окупанти мали 521 міжконтинентальну балістичну ракету наземного та морського базування.
19 листопада у Херсонській області внаслідок вибуху саморобного дрона загинув грузинський доброволець Леван Лохішвілі.
У Збройних силах України створили першу школу підготовки операторів безпілотних наземних роботизованих комплексів (БпНК).