Міноборони України сертифікувало перший бронежилет для жінок-військовослужбовиць
Джерело: Міноборони
Міністерство оборони України сертифікувало перший бронежилет для жінок-військовослужбовиць ЗСУ.
Вигнута бронеплита, звужені плечі, розширений низ – такі конструктивні особливості має перший сертифікований в Україні бронежилет для жінок-військових.
Бронежилет – українського виробництва. Його розробила компанія “Українська броня”.
Зразок затвердили після двох етапів випробувань. Після першого етапу польових випробувань бронежилет допрацювали з урахуванням будови жіночого тіла.
“Оскільки у жінок плечі вужчі, а таз – навпаки, ширший, ніж у чоловіків, то військовослужбовицям було незручно працювати зі зброєю у чоловічому варіанті бронежилета”, – розповів головний спеціаліст Центрального управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ Олександр Шарко.
Крім цього, жіночий варіант для зручності передбачає вигнуту назовні бронеплиту.
За іншими параметрами бронежилет, вага якого становить від 10,5 кілограма залежно від розміру і комплектації, не відрізняється від затвердженого раніше загальновійськового бронежилета.
Після сертифікації жилет став доступним для централізованої закупівлі. Міністерство оборони очікує від Генерального штабу потребу щодо придбання цих виробів. Після цього Міноборони сформує обсяги та переліки для закупівлі.
Закупівлею жіночих бронежилетів займатиметься “Державний оператор тилу”.
- Згідно з даними Міністерства оборони, понад 60 тисяч жінок зараз проходять службу в складі Сил оборони України.
- Міністерство оборони України затвердило зразок-еталон костюма літнього польового для жінок-військовослужбовиць ЗСУ. Відтепер жіноча літня польова форма офіційно поставлена на забезпечення.
- 12 липня на тренувальній базі батальйону “Легіон-Д” у Києві відбувся показ та тестування польової форми для жінок-військовослужбовиць.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.