Міноборони: Важливо сприяти виконанню міжнародних зобов’язань щодо ґендерної рівності в ЗСУ
Джерело: пресслужба Міноборони
13 серпня заступниця міністра оборони Наталія Калмикова обговорила на зустрічі з урядовою уповноваженою з ґендерної політики Катериною Левченко необхідність сприяти виконанню міжнародних зобов’язань щодо ґендерної рівності в ЗСУ.
Міноборони важливо сприяти виконанню міжнародних зобов’язань щодо ґендерної рівності в ЗСУ. Вкрай важливо зміцнити та посилити мережу ґендерних радників сектору оборони. Це той інституційний механізм, який дозволить повною мірою реалізувати принцип ґендерної рівності у військах, запобігти проблемним ситуаціям та швидко реагувати на порушення прав військовослужбовців, – наголосила Калмикова.
Своєю чергою, Катерина Левченко зауважила щодо потреби долучення МОУ до спільних заходів з апаратом урядової уповноваженої стосовно розробки програми тренінгів для державних службовців сектору безпеки та оборони.
Також під час зустрічі Калмикова та Левченко погодилися з необхідністю оновлення методичних рекомендацій з інтеграції гендерних підходів у систему підготовки фахівців для сектору безпеки і оборони та виконання імплементаційного плану до рамкової програми співробітництва між урядом України та ООН щодо запобігання та протидії сексуальному насильству, пов’язаному з конфліктом.
Додамо, раніше Калмикова повідомила, що представництво ООН “Жінки в Україні” сприятиме розвитку гендерної політики у лавах Збройних сил України.
Наталія Калмикова зустрілася з представницею ООН “Жінки в Україні” Сабін Фрейзер Гюнеш.
Заступниця міністра оборони України ознайомила іноземних партнерів з питаннями та напрямами розвитку гендерної політики у Збройних силах України та запросила їх до співпраці.
Також під час зустрічі сторони обговорили можливості вдосконалення інституційних механізмів гендерної рівності.
За останні два роки чисельність жінок в армії суттєво зросла, але – не кількість жінок на керівних та бойових посадах. Наше завдання – забезпечити для них належне кар’єрне зростання. Також важливо реалізувати на практиці дієві механізми гендерної рівності, щоб унеможливити дискримінацію за ознакою статі, – зауважила Наталія Калмикова.
Також заступниця міністра оборони України заручилася підтримкою представників структури ООН “Жінки в Україні” у розробці проєкту Концепції кадрової політики.
З 2016 року Міністерство оборони втілило важливі реформи, щоб зробити військову службу доступнішою для жінок. Зараз більш як 60 тисяч жінок служать у ЗСУ, і ми бачимо їх на передовій оборони України. Вони – важливий приклад гендерної рівності в силовому відомстві. Структура ООН “Жінки” сподівається на подальшу тісну співпрацю з Міністерством оборони України та іншими урядовими структурами з метою підтримки жіночого лідерства в усіх царинах, особливо для просування порядку денного “Жінки, мир, безпека” відповідно до Резолюції РБ ООН 1325″, – наголосила Cабін Фрейзер Гюнеш, представниця ООН “Жінки в Україні”.
- Міністерка економіки України Юлія Свириденко повідомила, що до 2030 року в Україні планують скоротити розрив в оплаті праці чоловіків та жінок з 18,6% до 13,6%.
- За даними Міністерства економіки України, за останні 7 років розрив між зарплатами чоловіків і жінок скоротився на 7,4%.
- Кабінет міністрів України схвалив Національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці на період до 2030 року та затвердив операційний план заходів з її реалізації на найближчі роки.
Президент Ліги американських працівників і головний політичний радник організації Catholic Vote, колишній старший радником Дональда Трампа (2016, 2020) та Джей Ді Венса (2022), політичний коментатор на Fox News і CNN Стів Кортес заявив, що корупційна репутація голови Офісу президента Андрія Єрмака відверто шкодить довірі до української влади у США.
Співробітник Державного космічного агентства України отримав 15 років тюрми з конфіскацією майна за співпрацю з ФСБ. Російська розвідка задіяла його дружину з Ростова-на-Дону, щоб завербувати посадовця й отримати доступ до секретної інформації у галузі оборонної промисловості.
Глава Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що у межах ініціативи президента Bring Kids Back UA на підконтрольну територію України повернули ще сімох українських дітей з окупації.
8 липня Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив про відновленні позицій та утриманні територій Силами оборони у Курській та Бєлгородській областях РФ.
У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.