Міноборони: Важливо сприяти виконанню міжнародних зобов’язань щодо ґендерної рівності в ЗСУ
Джерело: пресслужба Міноборони
13 серпня заступниця міністра оборони Наталія Калмикова обговорила на зустрічі з урядовою уповноваженою з ґендерної політики Катериною Левченко необхідність сприяти виконанню міжнародних зобов’язань щодо ґендерної рівності в ЗСУ.
Міноборони важливо сприяти виконанню міжнародних зобов’язань щодо ґендерної рівності в ЗСУ. Вкрай важливо зміцнити та посилити мережу ґендерних радників сектору оборони. Це той інституційний механізм, який дозволить повною мірою реалізувати принцип ґендерної рівності у військах, запобігти проблемним ситуаціям та швидко реагувати на порушення прав військовослужбовців, – наголосила Калмикова.
Своєю чергою, Катерина Левченко зауважила щодо потреби долучення МОУ до спільних заходів з апаратом урядової уповноваженої стосовно розробки програми тренінгів для державних службовців сектору безпеки та оборони.
Також під час зустрічі Калмикова та Левченко погодилися з необхідністю оновлення методичних рекомендацій з інтеграції гендерних підходів у систему підготовки фахівців для сектору безпеки і оборони та виконання імплементаційного плану до рамкової програми співробітництва між урядом України та ООН щодо запобігання та протидії сексуальному насильству, пов’язаному з конфліктом.
Додамо, раніше Калмикова повідомила, що представництво ООН “Жінки в Україні” сприятиме розвитку гендерної політики у лавах Збройних сил України.
Наталія Калмикова зустрілася з представницею ООН “Жінки в Україні” Сабін Фрейзер Гюнеш.
Заступниця міністра оборони України ознайомила іноземних партнерів з питаннями та напрямами розвитку гендерної політики у Збройних силах України та запросила їх до співпраці.
Також під час зустрічі сторони обговорили можливості вдосконалення інституційних механізмів гендерної рівності.
За останні два роки чисельність жінок в армії суттєво зросла, але – не кількість жінок на керівних та бойових посадах. Наше завдання – забезпечити для них належне кар’єрне зростання. Також важливо реалізувати на практиці дієві механізми гендерної рівності, щоб унеможливити дискримінацію за ознакою статі, – зауважила Наталія Калмикова.
Також заступниця міністра оборони України заручилася підтримкою представників структури ООН “Жінки в Україні” у розробці проєкту Концепції кадрової політики.
З 2016 року Міністерство оборони втілило важливі реформи, щоб зробити військову службу доступнішою для жінок. Зараз більш як 60 тисяч жінок служать у ЗСУ, і ми бачимо їх на передовій оборони України. Вони – важливий приклад гендерної рівності в силовому відомстві. Структура ООН “Жінки” сподівається на подальшу тісну співпрацю з Міністерством оборони України та іншими урядовими структурами з метою підтримки жіночого лідерства в усіх царинах, особливо для просування порядку денного “Жінки, мир, безпека” відповідно до Резолюції РБ ООН 1325″, – наголосила Cабін Фрейзер Гюнеш, представниця ООН “Жінки в Україні”.
- Міністерка економіки України Юлія Свириденко повідомила, що до 2030 року в Україні планують скоротити розрив в оплаті праці чоловіків та жінок з 18,6% до 13,6%.
- За даними Міністерства економіки України, за останні 7 років розрив між зарплатами чоловіків і жінок скоротився на 7,4%.
- Кабінет міністрів України схвалив Національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці на період до 2030 року та затвердив операційний план заходів з її реалізації на найближчі роки.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп на кілька місяців відтермінував виконання своєї передвиборчої обіцянки завершити війну РФ проти України за “24 години”. Цю зміну європейські партнери розцінили як сигнал про те, що його адміністрація не планує негайно припиняти підтримку Києва.
У 2025 році Норвегія спрямує найбільшу військову допомогу у своїй історії — понад 2 мільярди євро — саме для України. Ці домовленості, зауважив глава Міноборони України, виведуть співпрацю на новий рівень.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 9 січня. З початку доби відбулося 144 бойових зіткнення.
Атака в Запоріжжі 8 січня призвела до найбільшої кількості цивільних жертв (загиблих та поранених осіб) в одному інциденті за майже два роки, що свідчить про серйозну загрозу для цивільних осіб через використання авіабомб у густонаселених районах, заявила Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні.
Росія вивела кораблі військово-морського флоту з Чорного та Азовського морів, повідомили у ВМС України.