Міноборони відмовилося надавати бронь працівникам «Балістики», що споряджають військових
Джерело: “Економічна правда”
Міністерство оборони України відмовило ТОВ “Балістика” у праві бронювати працівників, які займаються виробництвом спорядження для Збройних сил. Комісія відомства вирішила, що підприємство не відповідає критеріям, необхідним для надання статусу критично важливого, який дозволяє бронювання робітників.
Як зазначають у Міністерстві оборони, такий статус присвоюється відповідно до положень, затверджених постановами Кабінету Міністрів України, і визначається на основі низки критеріїв. Станом на зараз “Балістика” такого статусу не має, що підтверджено офіційною відповіддю відомства на запити компанії.
Серед причин відмови — відсутність державного контракту з Міноборони або ДОТ, відповідного погодження на державне замовлення як співвиконавця та відсутність клопотань від Збройних сил України. Крім того, компанія не перебуває в управлінні Міністерства оборони.
Водночас Міноборони наголосило на важливості внеску, який приватні оборонні підприємства роблять для захисту держави, та анонсувало зустріч із представниками оборонної промисловості. Під час цієї зустрічі планується обговорити умови отримання статусу критично важливого підприємства і можливості для бронювання працівників. Час і місце проведення зустрічі буде оголошено додатково.
- Кабінет Міністрів України погодив часткове відновлення бронювання військовозобов’язаних. Працівники підприємств, які отримали статус заброньованих до 31 травня, можуть продовжити бронювання на той же термін.
Журналісти проєкту “Наші гроші” виявили у системі “Прозорро”, що підряд на 4,36 млрд грн припав на будівництво захисту Дніпровської ГЕС. Замовлення отримало ТОВ “БК “Адамант”, що раніше входило в корпорацію “Укрбуд”.
Президент Володимир Зеленський розповів, що обраний 47-м президентом США Дональд Трамп очікує на його візит одразу після інавгурації.
2 січня президент Володимир Зеленський надав посмертно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» сержанту Геннадію Керничному. Оборонець загинув на Харківщині 23 вересня 2024 року.
Президент Володимир Зеленський наголосив, що операція ЗСУ на Курщині є “козирем у всіх переговорах” і мала важливе значення для країн Глобального півдня.
Заступник міністра оборони Сергій Мельник повідомив, що Міністерству оборони вдалося скоротити терміни підготовки пілотів на винищувачах F-16 майже на три місяці.