Міноборони впроваджує стандарти НАТО щодо гендерної рівності у ЗСУ
Джерело: Міноборони
У Міноборони повідомили, що освітня програма “Змінотворці” сприяє впровадженню принципів гендерної рівності у Збройних силах України та обміну досвідом з партнерами НАТО.
Зокрема у межах цієї ініціативи представники оборонного відомства взяли участь у міжнародному заході в Брюсселі, де обговорювалися питання інтеграції жінок у військову сферу.
“Змінотворці” об’єднали українських й закордонних експертів, радників з гендерних питань, політиків та практиків у сфері гуманітарної безпеки, котрі працювали над вдосконаленням знань та навичок у сфері гендерної інтеграції, що дозволить привести політики та практики ЗСУ у відповідність до стандартів НАТО та резолюції Ради Безпеки ООН “Жінки, мир, безпека”.
Програма “Змінотворці” надала унікальну можливість для обміну досвідом з партнерами НАТО. Ми не лише перейняли передові практики, але й поділилися власними напрацюваннями в умовах війни. Це допоможе нам ефективніше впроваджувати стандарти альянсу, оптимально використовуючи потенціал як жінок, так і чоловіків у різних сферах оборони, — повідомила майор Діана Копаниця, начальниця Управління гуманітарного забезпечення Міноборони.
Учасники заходу презентують отримані знання своєму оперативному керівництву, планується провести гендерний аналіз та виявити інституційні перешкоди для впровадження програм рівності.
Додамо, 13 серпня заступниця міністра оборони Наталія Калмикова обговорила на зустрічі з урядовою уповноваженою з ґендерної політики Катериною Левченко необхідність сприяти виконанню міжнародних зобов’язань щодо ґендерної рівності в ЗСУ.
Довідка. “Змінотворці” є спільною ініціативою Міноборони України та проєкту PROTECT2, який фінансується Міністерством національної оборони Канади та виконується Alinea International. Його мета — підтримка українського Уряду у розбудові потенціалу інституцій та відомств оборонного сектору.
- Міністерка економіки України Юлія Свириденко повідомила, що до 2030 року в Україні планують скоротити розрив в оплаті праці чоловіків та жінок з 18,6% до 13,6%.
- За даними Міністерства економіки України, за останні 7 років розрив між зарплатами чоловіків і жінок скоротився на 7,4%.
- Кабінет міністрів України схвалив Національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці на період до 2030 року та затвердив операційний план заходів з її реалізації на найближчі роки.
- Індекс гендерної рівності SDG засвідчив, що наразі жодна країна світу не наближається до досягнення обіцяної гендерної рівності, передбаченої Цілями сталого розвитку ООН до 2030 року.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп на кілька місяців відтермінував виконання своєї передвиборчої обіцянки завершити війну РФ проти України за “24 години”. Цю зміну європейські партнери розцінили як сигнал про те, що його адміністрація не планує негайно припиняти підтримку Києва.
У 2025 році Норвегія спрямує найбільшу військову допомогу у своїй історії — понад 2 мільярди євро — саме для України. Ці домовленості, зауважив глава Міноборони України, виведуть співпрацю на новий рівень.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 9 січня. З початку доби відбулося 144 бойових зіткнення.
Атака в Запоріжжі 8 січня призвела до найбільшої кількості цивільних жертв (загиблих та поранених осіб) в одному інциденті за майже два роки, що свідчить про серйозну загрозу для цивільних осіб через використання авіабомб у густонаселених районах, заявила Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні.
Росія вивела кораблі військово-морського флоту з Чорного та Азовського морів, повідомили у ВМС України.