Міноборони впроваджує стандарти НАТО щодо гендерної рівності у ЗСУ
Джерело: Міноборони
У Міноборони повідомили, що освітня програма “Змінотворці” сприяє впровадженню принципів гендерної рівності у Збройних силах України та обміну досвідом з партнерами НАТО.
Зокрема у межах цієї ініціативи представники оборонного відомства взяли участь у міжнародному заході в Брюсселі, де обговорювалися питання інтеграції жінок у військову сферу.
“Змінотворці” об’єднали українських й закордонних експертів, радників з гендерних питань, політиків та практиків у сфері гуманітарної безпеки, котрі працювали над вдосконаленням знань та навичок у сфері гендерної інтеграції, що дозволить привести політики та практики ЗСУ у відповідність до стандартів НАТО та резолюції Ради Безпеки ООН “Жінки, мир, безпека”.
Програма “Змінотворці” надала унікальну можливість для обміну досвідом з партнерами НАТО. Ми не лише перейняли передові практики, але й поділилися власними напрацюваннями в умовах війни. Це допоможе нам ефективніше впроваджувати стандарти альянсу, оптимально використовуючи потенціал як жінок, так і чоловіків у різних сферах оборони, — повідомила майор Діана Копаниця, начальниця Управління гуманітарного забезпечення Міноборони.
Учасники заходу презентують отримані знання своєму оперативному керівництву, планується провести гендерний аналіз та виявити інституційні перешкоди для впровадження програм рівності.
Додамо, 13 серпня заступниця міністра оборони Наталія Калмикова обговорила на зустрічі з урядовою уповноваженою з ґендерної політики Катериною Левченко необхідність сприяти виконанню міжнародних зобов’язань щодо ґендерної рівності в ЗСУ.
Довідка. “Змінотворці” є спільною ініціативою Міноборони України та проєкту PROTECT2, який фінансується Міністерством національної оборони Канади та виконується Alinea International. Його мета — підтримка українського Уряду у розбудові потенціалу інституцій та відомств оборонного сектору.
- Міністерка економіки України Юлія Свириденко повідомила, що до 2030 року в Україні планують скоротити розрив в оплаті праці чоловіків та жінок з 18,6% до 13,6%.
- За даними Міністерства економіки України, за останні 7 років розрив між зарплатами чоловіків і жінок скоротився на 7,4%.
- Кабінет міністрів України схвалив Національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці на період до 2030 року та затвердив операційний план заходів з її реалізації на найближчі роки.
- Індекс гендерної рівності SDG засвідчив, що наразі жодна країна світу не наближається до досягнення обіцяної гендерної рівності, передбаченої Цілями сталого розвитку ООН до 2030 року.
Триває 1132-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 915 тисяч осіб.
31 березня – третя річниця звільнення Бучі Київської області від російських окупантів.
Президент США Дональд Трамп заявив, що президент України Володимир Зеленський хоче відмовитися від угоди про корисні копалини, і це може призвести до великих проблем.
За даними аналітиків, російські підрозділи просунулися на двох напрямках фронту.
Країни Балтії висловили занепокоєння щодо можливих наслідків перемир’я в Україні, вважаючи, що це призведе до зростання загрози з боку Росії. Міністри оборони Естонії та Литви заявили, що Москва використає паузу у війні для перекидання військ на північно-східний фланг НАТО та активного переозброєння.