Міноборони встановило вимоги до калорійності продуктів, які постачають військовим

Джерело: Міністерство оборони України

Міністерство оборони України впровадило нові вимоги до калорійності продуктів, які постачаються для Збройних сил.

Раніше постачальники самостійно визначали енергетичну цінність під час укладання контрактів, але тепер Державний оператор тилу використовуватиме ці вимоги як додаток до контрактів на закупівлю харчів, які набудуть чинності з початку 2025 року.

Це рішення ухвалили після перевірок військових частин, де виявлено випадки постачання продуктів із заниженою калорійністю.

“В умовах війни фізичні та психологічні навантаження на військовослужбовців є надзвичайно високими. Тому особливо важливо, щоб харчові продукти повністю задовольняли потреби наших захисників за поживністю та енергетичною цінністю. Встановлення чітких вимог до енергетичної цінності продуктів – це не просто питання стандартів, а гарантія того, що наші захисники отримають необхідне для підтримання бойової готовності та здоров’я”, – зазначив заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков.

Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що Сполучені Штати прагнуть вирішити питання завершення війни між Росією та Україною дипломатичним шляхом, перш ніж запроваджувати санкції.

Триває 1160-та доба повномасштабної російсько-української війни. За це час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 949 тисяч осіб.

Президент США Дональд Трамп вважає, що президент України Володимир Зеленський готовий укласти мирну угоду з Росією, яка включатиме відмову від Криму.

Центральна військова комісія Трудової партії Кореї підтвердила участь армійських підрозділів КНДР у бойових діях проти Сил оборони України на території Курської області Росії.

За оцінками аналітиків, в 2024 році спірні сірі зони на фронті становили від 500 метрів до двох кілометрів у глибину, утім, завдяки застосуванню дронів вони розширились до п’яти-семи кілометрів у деяких районах.