Міноборони виявило три фейкові «Резерв+»
Джерело: телемарафон
Міністерство оборони України виявило три фейкові додатки “Резерв+”, які перебували на стадії розробки.
Заступниця міністра оборони з питань цифрових трансформацій Катерина Черногоренко заявила, що Центр реагування кіберінцидентів Міністерства оборони виявив ці підробні вебзастосунки на етапі створення, до початку розсилки.
“Наші спеціалісти виявили цю загрозу, і ми дуже оперативно вирішили повідомити про неї нашим громадянам, щоб люди не втрачали пильність і знали, як розпізнати цю підробку”, — розповіла Черногоренко.
Вона додала, що головною ознакою підробного сайту є його вебадреса, яка схожа на реальну, але має певні відмінності.
Днем раніше у Міноборони застерегли від фейкового застосунку. Тоді ще не казали про кількість виявлених додатків, але вказали, що додаток поширюють з метою отримання персональних даних українців.
Черногоренко закликала українців бути уважними та перевіряти джерела, на які вони переходять, і користуватися тільки офіційним сайтом Резерв+: reserveplus.mod.gov.ua. Також не переходити за посиланнями, що імітують назву reserveplus.mod.gov.ua і закінчуються на .top, .website, .org тощо.
Довідка. “Резерв+” – це мобільний застосунок, розроблений Міністерством оборони України для підтримки військового обліку резервістів та військовозобов’язаних. Він дозволяє військовозобов’язаним дистанційно оновлювати персональні дані, контактну інформацію, місце роботи або навчання.
- З 18 травня, коли розпочав роботу застосунок Резерв+, його послугами скористалися вже 2 мільйони громадян. Про це повідомила заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко.
- До мобільного застосунку “Резерв+” додали відображення статусу бронювання від мобілізації. До додатка вже занесли 340 тисяч записів до реєстру “Оберіг”.
- Заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко заявила, що у мобільному додатку “Резерв+” з’явилося ще одне оновлення – дистанційне виправлення даних.
В Україні 3 липня відзначають День зенітних ракетних військ Повітряних сил Збройних сил України.
У UAnimals нагадали, що війна Росії проти України завдає масштабної шкоди не лише людям, а й природі та екосистемам країни.
Дрони Служби безпеки України атакували російські склади боєприпасів поблизу тимчасово окупованого Харцизька на Донеччині.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.