Міноборони виявило три фейкові «Резерв+»

Джерело: телемарафон

Міністерство оборони України виявило три фейкові додатки “Резерв+”, які перебували на стадії розробки.

Заступниця міністра оборони з питань цифрових трансформацій Катерина Черногоренко заявила, що Центр реагування кіберінцидентів Міністерства оборони виявив ці підробні вебзастосунки на етапі створення, до початку розсилки.

“Наші спеціалісти виявили цю загрозу, і ми дуже оперативно вирішили повідомити про неї нашим громадянам, щоб люди не втрачали пильність і знали, як розпізнати цю підробку”, — розповіла Черногоренко.

Вона додала, що головною ознакою підробного сайту є його вебадреса, яка схожа на реальну, але має певні відмінності.

Днем раніше у Міноборони застерегли від фейкового застосунку. Тоді ще не казали про кількість виявлених додатків, але вказали, що додаток поширюють з метою отримання персональних даних українців.

Черногоренко закликала українців бути уважними та перевіряти джерела, на які вони переходять, і користуватися тільки офіційним сайтом Резерв+: reserveplus.mod.gov.ua. Також не переходити за посиланнями, що імітують назву reserveplus.mod.gov.ua і закінчуються на .top, .website, .org тощо.

Довідка. “Резерв+” – це мобільний застосунок, розроблений Міністерством оборони України для підтримки військового обліку резервістів та військовозобов’язаних. Він дозволяє військовозобов’язаним дистанційно оновлювати персональні дані, контактну інформацію, місце роботи або навчання.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.

Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.

Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд  — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд. 

2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.