Міноборони затвердило нові статути закупівельних агенцій: деталі

Джерело: Міноборони

Міністерство оборони України затвердило нові статути закупівельних агенцій, які передбачають утворення наглядових рад.

Оновлені статути закупівельних агенцій Міноборони – а саме “Державного оператора тилу” й “Агенції оборонних закупівель” – відтепер передбачають утворення в їхній корпоративній структурі наглядових рад.

Наглядові ради матимуть у своєму складі незалежних членів.

У відомстві зазначили, що це важливий крок на шляху формування сучасної і прозорої системи корпоративного управління підприємств Міноборони.

Наступним кроком буде формування персонального складу наглядових рад із залученням до цього процесу незалежних рекрутингових агенцій.

Обидва кроки є частиною впровадження нової системи закупівель, яка складається з двох рівнів.

На першому рівні – Департамент політики закупівель Міноборони, який формує профільну політику закупівель, координує фінансову діяльність агенцій та розробляє нормативно-правові акти.

На другому – два новостворених держпідприємства, які безпосередньо проводять закупівлі: “Державний оператор тилу” та “Агенція оборонних закупівель”.

“Державний оператор тилу” закуповує тилове майно для армії: харчі, амуніцію, пально-мастильні матеріали.

“Агенція оборонних закупівель” закуповує озброєння та боєприпаси для ЗСУ.

Обидві агенції працюють за сучасними корпоративними стандартами і орієнтуються на підходи, які практикують у НАТО.

У ніч на 5 лютого (з вечора 4 лютого) російські окупаційні війська атакували Україну двома ракетами та понад сотнею безпілотників.

Британець, який працював медиком-добровольцем в Україні, наприкінці січня втратив руку та ногу внаслідок російської атаки у Покровську.

Офіційні особи РФ виправдовують рішення Кремля не оголошувати мобілізацію в країні, навіть попри те, що шукати добровольців для участі у війні стало важче.

Президент США Дональд Трамп заявив про “дуже конструктивні” перемовини щодо України наголосивши, що “зробить все”, аби припинити війну.

Триває 1078-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 844 тисячі осіб.