Місія МВФ відвідає Росію вперше після вторгнення в Україну: у МЗС зробили заяву

Джерело: Reuters

Міжнародний валютний фонд відправить свою офіційну місію до Росії вперше після вторгнення в Україну у лютому 2022 року, повідомив виконавчий директор МВФ в РФ Олексій Можин.

Можин зауважив, що місія Міжнародного валютного фонду почне роботу в онлайн-форматі 16 вересня і продовжиться візитом делегації МВФ до Москви для зустрічей з російськими офіційними особами до 1 жовтня.

Фонд не надає кредитування Росії з 1998 року, а технічну допомогу – з 2022 року. Остання щорічна місія МВФ відвідала Росію в листопаді 2019 року, перед початком пандемії COVID. Жодної місії МВФ до Росії не було з початку війни Росії проти України.

Ми були виключені з цього процесу під тиском наших західних “друзів”, і подальших місій у 2022-23 роках не було, – сказав Можин зі свого офісу МВФ у Вашингтоні.

Місію очолить аргентинець Жак Міньян.

Більшість західних країн порушували питання щодо виключення Росії з МВФ після вторгнення в Україну, однак рішенню завадили Китай та Індія, котрі мають великі квоти голосів. Від початку війни західні держави-члени критикували МВФ за надто оптимістичні, на їхню думку, прогнози стосовно російської економіки, постраждалої від санкцій Заходу.

Своєю чергою, у пресслужбі МЗС заявили, що Україна занепокоєна повідомленнями про те, що Міжнародний валютний фонд планує відновити співпрацю з Росією та направити місію до Москви.

Для головної фінансової установи ООН було б абсурдом легітимізувати російський режим, який фактично зруйнував самі основи Статуту ООН, розпочавши найбільшу загарбницьку війну в Європі з часів Другої світової та вчиняючи жахливі звірства проти українського народу, – мовиться у заяві.

Українське відомство закликало МВФ не відновлювати жодної співпраці з Росією та залишатися відданими Цілям і Принципам Статуту ООН.

Звертаємося до всіх ключових стейкхолдерів, країн-членів і менеджменту МВФ із закликом ще більше ізолювати державу-агресора і не відновлювати діалог, допоки РФ вбиває цивільних, дітей, руйнує не лише Україну, а й міжнародні правила і принципи загалом, – додали у МЗС.

Центральна військова комісія Трудової партії Кореї підтвердила участь армійських підрозділів КНДР у бойових діях проти Сил оборони України на території Курської області Росії.

За оцінками аналітиків, в 2024 році спірні сірі зони на фронті становили від 500 метрів до двох кілометрів у глибину, утім, завдяки застосуванню дронів вони розширились до п’яти-семи кілометрів у деяких районах.

27 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна і США домовилися не враховувати вже надану допомогу у майбутній угоді про співпрацю щодо рідкісноземельних металів.

До кінця квітня 2025 року Чехія у межах своєї ініціативи спорядить Україні ще 400 тисяч великокаліберних боєприпасів, повідомила міністерка оборони Яна Чернохова.

27 квітня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Україна не повинна погоджуватися на пропозицію президента США Дональда Трампа поступитися територією в обмін на припинення вогню з Росією, оскільки це було б схоже на “капітуляцію”.