Місія МВФ відвідає Росію вперше після вторгнення в Україну: у МЗС зробили заяву

Джерело: Reuters

Міжнародний валютний фонд відправить свою офіційну місію до Росії вперше після вторгнення в Україну у лютому 2022 року, повідомив виконавчий директор МВФ в РФ Олексій Можин.

Можин зауважив, що місія Міжнародного валютного фонду почне роботу в онлайн-форматі 16 вересня і продовжиться візитом делегації МВФ до Москви для зустрічей з російськими офіційними особами до 1 жовтня.

Фонд не надає кредитування Росії з 1998 року, а технічну допомогу – з 2022 року. Остання щорічна місія МВФ відвідала Росію в листопаді 2019 року, перед початком пандемії COVID. Жодної місії МВФ до Росії не було з початку війни Росії проти України.

Ми були виключені з цього процесу під тиском наших західних “друзів”, і подальших місій у 2022-23 роках не було, – сказав Можин зі свого офісу МВФ у Вашингтоні.

Місію очолить аргентинець Жак Міньян.

Більшість західних країн порушували питання щодо виключення Росії з МВФ після вторгнення в Україну, однак рішенню завадили Китай та Індія, котрі мають великі квоти голосів. Від початку війни західні держави-члени критикували МВФ за надто оптимістичні, на їхню думку, прогнози стосовно російської економіки, постраждалої від санкцій Заходу.

Своєю чергою, у пресслужбі МЗС заявили, що Україна занепокоєна повідомленнями про те, що Міжнародний валютний фонд планує відновити співпрацю з Росією та направити місію до Москви.

Для головної фінансової установи ООН було б абсурдом легітимізувати російський режим, який фактично зруйнував самі основи Статуту ООН, розпочавши найбільшу загарбницьку війну в Європі з часів Другої світової та вчиняючи жахливі звірства проти українського народу, – мовиться у заяві.

Українське відомство закликало МВФ не відновлювати жодної співпраці з Росією та залишатися відданими Цілям і Принципам Статуту ООН.

Звертаємося до всіх ключових стейкхолдерів, країн-членів і менеджменту МВФ із закликом ще більше ізолювати державу-агресора і не відновлювати діалог, допоки РФ вбиває цивільних, дітей, руйнує не лише Україну, а й міжнародні правила і принципи загалом, – додали у МЗС.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.