Між США та Росією відбувається історичний обмін полоненими: кого звільнять
Джерело: CNN
1 серпня відбувається найбільший з часів Холодної війни обмін полоненими між Росією та Білоруссю з одного боку та США, Словенією, Німеччиною та Великою Британією – з іншого.
Відомо, що РФ вже звільнила звинувачених у шпигунстві американського репортера Wall Street Journal Евана Гершковича та колишнього морського піхотинця США Пола Вілана, вони прямують до місць призначення за межами Росії.
За даними Independent, серед тих, кого можуть звільнити у РФ, є також російський опозиціонер Володимир Кара-Мурза, який має російське і британське громадянства.
Окрім того, можуть обміняти й журналістку Радіо Свобода Алсу Курмашеву, яку заарештовано у РФ через те, що вона “відмовилася ідентифікувати себе як іноагент”. Президент корпорації Radio Free Europe Стівен Капус підтвердив, що Курмашеву звільнять у межах обміну ув’язненими.
Як зазначили в CBS News, сьогодні Росія може аиміняти росіянина Вадима Красикова, засудженого в Німеччині за вбивство учасника другої чеченської війни Зелімхана Хангошвілі.
Згідно з інформацією видання Медаізона, Красикова можуть обміняти на громадянина Німеччини Ріко Крігера, якого в Білорусі засудили до смертної кари за звинуваченням у скоєнні теракту, а потім помилували.
Опозиційне російське видання The Insider опублікувало списки на обмін:
- Росія звільняє Евана Гершковича, Володимира Кара-Мурзу, Лілію Чанишеву, Іллю Яшина, Ксенію Фадєєву, Андрія Пивоварова, Пола Уїлана, Алсу Курмашеву, Олега Орлова, Сашу Скочиленка, Дітера Вороніна, Кевіна Ліка, Патріка Шебеля, Германа Мойжеса, Вадима Останіна.
- Білорусь звільняє Ріко Крігера.
- США звільняють Владислава Клюшина та Романа Селезньова.
- Польща звільняє Павла Рубцова.
- Норвегія звільняє Михайла Мікушина.
- Словенія звільняє Артема та Анну Дульцевих.
- За даними ЗМІ, журналіста американського видання The Wall Street Journal Евана Гершковича – якого у РФ засудили за “шпигунство”, звільнено з-під арешту і він повернеться до США.
14 січня держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян підписали регламент про стратегічне партнерство між їхніми країнами.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.
Агентство з регулювання та розвитку фінансового ринку Казахстану затвердило нові правила для банків другого рівня та філій іноземних банків, ускладнивши умови видачі банківських карток громадянам Російської Федерації.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.