Між США та Росією відбувається історичний обмін полоненими: кого звільнять

Джерело: CNN

1 серпня відбувається найбільший з часів Холодної війни обмін полоненими між Росією та Білоруссю з одного боку та США, Словенією, Німеччиною та Великою Британією – з іншого.

Відомо, що РФ вже звільнила звинувачених у шпигунстві американського репортера Wall Street Journal Евана Гершковича та колишнього морського піхотинця США Пола Вілана, вони прямують до місць призначення за межами Росії.

За даними Independent, серед тих, кого можуть звільнити у РФ, є також російський опозиціонер Володимир Кара-Мурза, який має російське і британське громадянства.

Окрім того, можуть обміняти й журналістку Радіо Свобода Алсу Курмашеву, яку заарештовано у РФ через те, що вона “відмовилася ідентифікувати себе як іноагент”. Президент корпорації Radio Free Europe Стівен Капус підтвердив, що Курмашеву звільнять у межах обміну ув’язненими.

Як зазначили в CBS News, сьогодні Росія може аиміняти росіянина Вадима Красикова, засудженого в Німеччині за вбивство учасника другої чеченської війни Зелімхана Хангошвілі.

Згідно з інформацією видання Медаізона, Красикова можуть обміняти на громадянина Німеччини Ріко Крігера, якого в Білорусі засудили до смертної кари за звинуваченням у скоєнні теракту, а потім помилували.

Опозиційне російське видання The Insider опублікувало списки на обмін:

  • Росія звільняє Евана Гершковича, Володимира Кара-Мурзу, Лілію Чанишеву, Іллю Яшина, Ксенію Фадєєву, Андрія Пивоварова, Пола Уїлана, Алсу Курмашеву, Олега Орлова, Сашу Скочиленка, Дітера Вороніна, Кевіна Ліка, Патріка Шебеля, Германа Мойжеса, Вадима Останіна.
  • Білорусь звільняє Ріко Крігера.
  • США звільняють Владислава Клюшина та Романа Селезньова.
  • Польща звільняє Павла Рубцова.
  • Норвегія звільняє Михайла Мікушина.
  • Словенія звільняє Артема та Анну Дульцевих.

 

Нове дослідження виявило, що один з інгредієнтів який додають у популярні енергетичні напої збільшує ризик виникнення раку крові.

За даними ООН, минулого тижня індійська влада змусила десятки біженців рохінджа (етнічна група у М’янмі, переважно мусульманського віросповідання) зійти з військового судна в море поблизу М’янми після того, як видала їм рятувальні жилети.

Речник Кремля Дмитро Пєсков назвав умову, за якої можлива зустріч президентів України та Росії – Володимира Зеленського та Володимира Путіна.

У Херсоні російські війська атакували FPV-дроном сміттєвоз, поранені троє комунальників. 

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський назвав Китай є тією країною, яка могла б “поставити на місце” очільника Кремля Володимира Путіна й тим самим закінчити війну в Україні.