Між США та Росією відбувається історичний обмін полоненими: кого звільнять

Джерело: CNN

1 серпня відбувається найбільший з часів Холодної війни обмін полоненими між Росією та Білоруссю з одного боку та США, Словенією, Німеччиною та Великою Британією – з іншого.

Відомо, що РФ вже звільнила звинувачених у шпигунстві американського репортера Wall Street Journal Евана Гершковича та колишнього морського піхотинця США Пола Вілана, вони прямують до місць призначення за межами Росії.

За даними Independent, серед тих, кого можуть звільнити у РФ, є також російський опозиціонер Володимир Кара-Мурза, який має російське і британське громадянства.

Окрім того, можуть обміняти й журналістку Радіо Свобода Алсу Курмашеву, яку заарештовано у РФ через те, що вона “відмовилася ідентифікувати себе як іноагент”. Президент корпорації Radio Free Europe Стівен Капус підтвердив, що Курмашеву звільнять у межах обміну ув’язненими.

Як зазначили в CBS News, сьогодні Росія може аиміняти росіянина Вадима Красикова, засудженого в Німеччині за вбивство учасника другої чеченської війни Зелімхана Хангошвілі.

Згідно з інформацією видання Медаізона, Красикова можуть обміняти на громадянина Німеччини Ріко Крігера, якого в Білорусі засудили до смертної кари за звинуваченням у скоєнні теракту, а потім помилували.

Опозиційне російське видання The Insider опублікувало списки на обмін:

  • Росія звільняє Евана Гершковича, Володимира Кара-Мурзу, Лілію Чанишеву, Іллю Яшина, Ксенію Фадєєву, Андрія Пивоварова, Пола Уїлана, Алсу Курмашеву, Олега Орлова, Сашу Скочиленка, Дітера Вороніна, Кевіна Ліка, Патріка Шебеля, Германа Мойжеса, Вадима Останіна.
  • Білорусь звільняє Ріко Крігера.
  • США звільняють Владислава Клюшина та Романа Селезньова.
  • Польща звільняє Павла Рубцова.
  • Норвегія звільняє Михайла Мікушина.
  • Словенія звільняє Артема та Анну Дульцевих.

 

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.

Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.

Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.

11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.