Міжнародна комісія заявила про 30 тисяч зниклих цивільних українців з початку війни
Джерело: Кетрін Бомбергер у коментарі “Суспільному”
Генеральна директорка Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти Кетрін Бомбергер повідомила, що наразі відомо про 30 тисяч зниклих цивільних українців із початку повномасштабної війни РФ проти України.
Наразі це приблизно 30 000 осіб, і це лише цивільні. І натепер я не впевнена, кого саме включає ця цифра. Ми намагаємося зрозуміти, що це за цифри і що вони означають, – пояснила Бомбергер.
Гендиректорка міжнародної комісії зауважила, що до списку можуть входити і живі особи, які були розділені зі своїми сім’ями. Також це можуть бути особи, котрі перебувають в ув’язненні без права на спілкування. Окрім цього, це можуть бути люди, які загинули під час бойових дій, але тіла яких не ідентифіковано, і сім’ї не знають, де вони перебувають. За словами Бомбергер, це також можуть бути й діти, котрих росіяни незаконно депортували з України.
Крім цього, вона додала, що цифри зниклих продовжують зростати.
Бомбергер назвала дані справді серйозним занепокоєнням. Вона закликала державу взяли на себе цю відповідальність відповідно до принципу верховенства права, оскільки ці докази мають бути надані міжнародному суду, або суду в Україні, або суду, що діє під універсальною юрисдикцією.
18 жовтня заступник міністра внутрішніх справ України Леонід Тимченко зустрівся з пані Бомбергер у Києві, щоб обговорити зусилля країни з пошуку зниклих безвісти.
- Український боєць Ілля Михальчук провів у полоні у ПВК “Вагнер” 46 днів. Найманці Євгена Пригожина ампутували йому поранені руки без накладання швів.
- Із російського полону вже вдалося повернути 70 військовослужбовців Національної гвардії, які охороняли Чорнобильську атомну електростанцію.
- Понад 500 українських медичних працівників зараз перебувають у примусовому утриманні в Росії. Серед них є як цивільні, так і військові медики.
- Станом на сьогодні задокументовано понад 19 тисяч випадків примусової депортації українських дітей.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Європейський Союз офіційно оголосив про намір виділити майже 1,9 мільярда євро на військову підтримку України.
У Дніпрі суд виніс вирок жінці, яка намагалася продати свого дворічного сина за мільйон гривень.
На Закарпатті правоохоронці затримали двох чоловіків, які прогулювались селом з радянською символікою. Один із затриманих — священник УПЦ МП.
Національна поліція спільно зі Службою безпеки України викрили чергові схеми ухилення від мобілізації в кількох регіонах країни.
Відеосервіс YouTube заблокував в Україні канали низки підсанкційних осіб, зокрема колишнього радника Офісу президента і блогера Олексія Арестовича.