Міжнародні партнери передали Україні понад 500 систем Tesla Powerwall для зберігання електроенергії
Джерело: пресслужба Міністерства цифрової трансформації.
Україна отримала від міжнародних партнерів 508 систем зберігання енергії Tesla Powerwall, які дозволять забезпечити об’єкти критичної та соціальної інфраструктури електрикою під час можливих відключень.
“Tesla Powerwall – це ще одне ефективне рішення в умовах енергетичного терору Росії. Вони допоможуть забезпечити резервну електроенергію там, де це найбільше потрібно. Тому навіть в умовах відключення світла критична інфраструктура продовжить працювати, лікарі зможуть далі рятувати життя, вчителі – проводити уроки, а українці – залишатися на зв’язку з рідними”, – пояснив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Системи Powerwall працюють за принципом павербанка: заряджаються від електроенергії та тримають заряд 12–14 годин. Вони можуть працювати разом із сонячними панелями та заряджатися від сонця.
Як розповіли у відомстві, Україна вже має досвід використання Tesla Powerwall. Понад рік тому держава отримала близько 50 Powerwall . Системи працюють у лікарнях, амбулаторіях на деокупованих територіях, а також допомагають зберігати інтернет та зв’язок у прифронтових містах Донеччини й Миколаївщини.
- У вівторок, 1 серпня, Словаччина передала Україні дві одиниці самохідних артилерійських установок Zuzana 2.
- Українські солдати використовували північнокорейські ракети, які, як припускає Міністерство оборони України, були захоплені у росіян.
- Міністерство оборони США уклало угоду з компанією SpaceX про закупівлю для України терміналів та послуг Starlink, які засновник компанії Ілон Маск не зможе відключати.
Ввечері 23 грудня невідомі дрони атакували військовий аеродром Міллерово у Ростовській області, РФ.
Завдяки лазівкам у санкціях ЄС російські мільярдери, наближені до президента РФ Володимира Путіна, продовжують заробляти на торгівлі з Європою. До таких висновків дійшли автори розслідування онлайн-видання The Insider.
У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 23 грудня. З початку доби відбулося 235 бойових зіткнень, противник завдав 12 авіаційних ударів із застосуванням 37 КАБ, понад 490 ударів дронами-камікадзе та здійснив більш як три тисячі обстрілів позицій наших військ і населених пунктів із використанням різних типів озброєння.
Результат дослідження уламків балістичної ракети середньої дальності “Орешник”, якою РФ вдарила по Дніпру 21 листопада, засвідчив, що російський президент Володимир Путін вкотре заявив неправдиву інформацію щодо “найновішого озброєння”.
Німеччина надала Україні новий великий пакет озброєнь, значно посиливши українську ППО.