Міжнародні партнери передали Україні понад 500 систем Tesla Powerwall для зберігання електроенергії

Джерело: пресслужба Міністерства цифрової трансформації.

Україна отримала від міжнародних партнерів 508 систем зберігання енергії Tesla Powerwall, які дозволять забезпечити об’єкти критичної та соціальної інфраструктури електрикою під час можливих відключень.

“Tesla Powerwall – це ще одне ефективне рішення в умовах енергетичного терору Росії. Вони допоможуть забезпечити резервну електроенергію там, де це найбільше потрібно. Тому навіть в умовах відключення світла критична інфраструктура продовжить працювати, лікарі зможуть далі рятувати життя, вчителі – проводити уроки, а українці – залишатися на зв’язку з рідними”, – пояснив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Системи Powerwall працюють за принципом павербанка: заряджаються від електроенергії та тримають заряд 12–14 годин. Вони можуть працювати разом із сонячними панелями та заряджатися від сонця.

Як розповіли у відомстві, Україна вже має досвід використання Tesla Powerwall. Понад рік тому держава отримала близько 50 Powerwall . Системи працюють у лікарнях, амбулаторіях на деокупованих територіях, а також допомагають зберігати інтернет та зв’язок у прифронтових містах Донеччини й Миколаївщини.

Україна постала перед серйозною проблемою забезпечення електроенергією, оскільки РФ  посилюють атаки на електростанції, що негативно впливає на виробництво зброї. Це стало відомо під час спроби країни стримати просування російських військ.

Народний депутат від фракції “Європейська Солідарність” Олексій Гончаренко назвав “приколом дня” виступ народного депутата забороненої партії “ОПЗЖ” Юрія Бойка з трибуни Верховної Ради.

З 27 травня в Миколаєві буде зменшена кількість комунальних автобусів на маршрутах через мобілізацію водіїв, що призвела до їх нестачі. Міський голова Олександр Сєнкевич зазначив, що автобуси будуть вимушено простоювати через відсутність водіїв, які могли б ними керувати.

Сьогодні, 22 травня, російські війська обстріляли центральну частину міста Чугуїв Харківської області. Є постраждалі.

Минулої доби, 21 травня, російські загарбники атакували низку житлових кварталів населених пунктів Херсонської області та місто Херсон, внаслідок чого вісім людей зазнали поранень, серед них дитина.