Міжнародні партнери виділили понад $700 млн на розмінування територій України
Джерело: Мінекономіки
Міжнародні партнери України виділили на проєкти в гуманітарному розмінуванні на 2022-2027 роки понад 700 мільйонів доларів США.
Серед ключових донорів США, Швейцарія, Норвегія, країни ЄС, Японія, Нідерланди, Німеччина та інші.
Зазначимо, що сьогодні, 4 квітня, в усьому світі відзначають Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги з протимінної діяльності.
Нагадаємо, що з початку широкомасштабного вторгнення сталося 656 нещасних випадків, пов’язаних з мінами. Від підривів загинуло 296 цивільних, ще 665 зазнали поранень.
Зокрема, міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомив, що внаслідок повномасштабного вторгнення РФ станом на зараз близько 25% території України забруднені мінами та вибухонебезпечними предметами.
Міністр зазначив, що найбільш щільно заміновані деокуповані регіони. Власне стабілізаційні заходи там починаються саме із розмінування.
За його словами, першочергово очищуються населені пункти.
“Щоб якомога швидше повернути туди органи влади, відновити роботу підприємств, діяльність об’єктів критичної інфраструктури тощо. Також в пріоритеті сільськогосподарські землі”, – наголосив очільник МВС.
Він зазначив, що чим довше триває окупація населеного пункту, тим масивнішим є мінування.
Відповідаючи на питання про пріоритетність розмінування, Ігор Клименко сказав, що це складне питання, особливо у прифронтових регіонах.
“От очистимо ми якийсь населений пункт, визначимо його безпечним, а потім знову обстріл. І все, починаємо спочатку. Тому тут багато умовностей зараз. Тим паче, що досі знаходимо в землі снаряди ще Другої світової”, – пояснив Ігор Клименко.
Додамо, що в березні саперні підрозділи урядових та неурядових операторів обстежили понад 26,5 тис. га земель сільгосппризначення, повернули в господарську експлуатацію – майже 23,5 тис. га. Усього з початку року обстежено 80,3 тис. га земель, з яких повернуто в експлуатацію близько 74 тис. га.
- Литва вирішила створити Коаліцію з розмінування України та запрошує країни, які мають можливість навчати саперів або надавати українським військовим необхідне обладнання, долучитися до ініціативи.
- Японія планує приєднатися до багатонаціонального проєкту з розмінування територій України.
- ЄС надав Україні систему розмінування DOK-ING MV-10. Вона призначена для нейтралізації протипіхотних, протитанкових мін та інших боєприпасів, що не спрацювали.
- В Україні представили вже третю модель вітчизняної машини для розмінування, створену українською компанією та виробниками сільгосптехніки.
Міністерка Швеції у справах ЄС Швеції Джессіка Розенкранц підтримала ініціативу Bring Kids Back UA, вимагаючи повернути незаконно депортованих Росією українських дітей.
15 квітня президент США Дональд Трамп продовжив ще на рік заборону для російських суден на вхід до американських портів.
Європейський союз готує партію військової допомоги для Молдови, до якої увійдуть системи протиповітряної оборони, заявив міністр оборони країни Анатолій Носатий.
Голова Європейської Ради Антоніу Кошта підтримав ініціативу президента України Володимира Зеленського “Bring Kids Back UA”, вимагаючи повернути українських дітей, яких викрала Росія.
Російський “Газпром” після рекордних збитків і втрати європейського ринку почав виробляти пральні машини та холодильники. Для цього компанія використовує заводи німецького концерну Bosch.