МКС вимагає арешту лідерів талібів за переслідування жінок

Джерело: Bild

Головний прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан вимагає видати ордер на арешт лідерів радикального руху “Талібан” в Афганістані.

Як заявив Хан, існують серйозні підстави вважати, що глава талібів Хайбатулла Ахундзада і верховний суддя Абдул Хакім Хаккані винні у “злочинах проти людяності, пов’язаних із переслідуванням за ознакою статі”.

З 2021 року, коли таліби знову прийшли до влади в Афганістані, жінки в країні зазнають систематичного придушення та позбавлення базових прав. За словами прокурора, дії керівництва Талібану спрямовані на виключення жінок із суспільного життя та обмеження їхнього доступу до освіти та роботи.

Раніше Букви повідомляли, що Канада, Австралія, Німеччина та Нідерланди подадуть до Міжнародного суду ООН позов проти руху “Талібан” через дискримінацію жінок.

Довідка. Талібан захопив владу в Афганістані у серпні 2021 року, коли з країни вивели війська США. Відтоді таліби запровадили низку правил та законів, які обмежують права жінок та дівчат.

Таліби натомість намагаються виправдати ці обмеження, називаючи їх такими, які захищають жінок.

Варто зауважити, що останнім часом Талібан впровадив нові обмеження і щодо чоловіків. До прикладу, їм заборонено пропускати служби у мечетях та потрібно відрощувати бороду.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що його країна вислала двох українських дипломатів й назвав їх “шпигунами”.

Інгульський районний суд міста Миколаєва засудив уродженку міста Баштанка, що працює прибиральницею у ЖКГ “Турбота” та має інвалідність ІІІ групи, за те, що вона продала два інтимні фото у Telegram.

Правоохоронці затримали проректора Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, який примушував підлеглих будувати приватний будинок на власній земельній ділянці.

Закарпатські поліціянти, під час обшуку помешкання фігуранта у справі про спробу продажу скарбів, вилучили велику кількість російської символіки.

Міністри закордонних справ країн Європейського Союзу та представники вищого керівництва ЄС підтримали запуск спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії.