Модель і акторка Емілі Ратаковські поділилася, як мізогінія вплинула на її минулий шлюб
Джерело: Vogue
Модель і актриса Емілі Ратаковскі поділилася своїми роздумами про шлюб, патріархат і проблеми мізогінії. У відвертому інтерв’ю вона розповіла про складнощі у стосунках з чоловіками та свою боротьбу за самоповагу.

Фото: instagram.com/emrata
За її словами, спершу її шлюб з продюсером Себастьяном Бір-Макклардом будувався на взаємоповазі та партнерстві. Але згодом їхні стосунки перетворилися на середовище, де вона відчувала себе “менш значущою” і обмеженою.
Вона поділилася, що часто опинялася в стосунках із чоловіками, яким подобалися “великі особистості”. З часом це призводило до того, що її роль у стосунках зменшувалася.
“Це був повільний перехід від “О, ми партнери, і ця людина поважає все, що я роблю” до відчуття власності. У мене було глибоке розуміння мізогінії з усякого погляду, бо я не тільки виховувалася з батьками, які говорили про це, але я також мала дуже незвичайний і специфічний досвід щодо статі як модель. Мені дуже хотілося вірити, що ми пережили це”, — сказала Ратаковскі.
Акторка звернула увагу на проблему мізогінії, яка, на її думку, все ще глибоко вкорінена в суспільстві. Вона зізналася, що, попри свій досвід і знання про патріархат, зіштовхнулася з труднощами в захисті своєї автономії.
“Але мені довелося справді стежити за своєю поведінкою та контролювати свої відповіді”, — додала модель. “Змушення людей сумніватися у своїй реальності є основною опорою насильства, фізичного чи емоційного. Ми не витрачаємо достатньо часу на розмови про це”, — наголосила акторка.
Однією з центральних тем інтерв’ю стала зрада, яку Ратаковскі назвала “шокуюче жорстокою формою насильства”. Вона підтримала думку, що зрада — це не просто акт невірності, а форма примусового контролю, яка може глибоко травмувати.
“Травма від зради абсолютно підпадає під цю парасольку, оскільки ви думаєте, що у вас одна реальність, а хтось доклав чимало зусиль, щоб запевнити вас, що ви існуєте в цій реальності і, що ви зрештою у безпеці. А потім ви виявляєте, що це не так”, — пояснює Ратаковскі.
Ратаковскі також поділилася своїм переконанням у важливості свого “внутрішнього голосу”. Вона розповіла, що її власні тривоги і гнів часто були результатом того, що вона ігнорувала це.
- Українська модель Сава Понтійська подала до суду на організаторів Каннського кінофестивалю. Вона стверджує, що на червоній доріжці на неї напала жінка-охоронець заходу.
- Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.
Оксфордський університет на церемонії Encaenia вручив почесні докторські ступені за визначні досягнення у своїх професійних сферах вісьмом науковцям. Серед них зокрема історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер.
На Черкащині керівника структурного підрозділу одного з підприємств підозрюють у незаконному видобутку вторинних каолінів. Протиправна діяльність завдала державі понад 190 мільйонів гривень збитків.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Міністерство закордонних справ Ірану викликало тимчасового повіреного у справах України в Тегерані у зв’язку з висловлюваннями окремих українських посадовців щодо дій США та Ізраїлю проти Ісламської Республіки.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.