Молдова назвала Росію «загрозою національній безпеці»

Джерело: Financial Time

Керівництво Молдови переконане, що РФ хоче “ліквідувати державність” країни. У підготовленій новій стратегії нацбезпеки Молдова вперше відкрито назвала Росію “загрозою”.

Країна-кандидатка на вступ до ЄС була схвильована вторгненням Росії в сусідню Україну, котра також готується стати членом ЄС та НАТО. Молдова зіштовхнулася з кампанією агресії з боку Москви, включаючи перебої з енергопостачанням, спробу державного перевороту та незаконне фінансування проросійських політичних груп.

У тексті стратегії, поданому 11 жовтня, мовиться, що РФ та “її ставленики в Республіці Молдова є найбільш небезпечним і постійним джерелом загрози, яке, якщо йому не протистояти, може мати тяжкі наслідки для державності, демократії та процвітання нашої країни”.

Президентка Молдови Мая Санду заявила про те, що Росія вдерлася в Україну з наміром “створити військовий сухопутний коридор до Республіки Молдова, що створило б передумови для негайної насильницької зміни конституційного порядку та ліквідації державності Молдови”.

У разі ухвалення стратегії парламентом, уряд країни погодить значні інвестиції в оборону та систему безпеки, зокрема шляхом навчання із залученням західних партнерів.

Вперше ми чітко і відкрито даємо зрозуміти, що Росія є найбільшою загрозою нашій національній безпеці. Це [також] акцентує наше стратегічне партнерство з країнами ЄС, США, Великою Британією та іншими членами НАТО, — заявила Санду виданню.

Норвегія у 2025 році виділить Україні 164 млн норвезьких крон (приблизно 14,4 млн доларів) на навчання та роботу з собаками-саперами для розмінування українських територій.

Війська РФ здійснили атаку за допомогою дрона на мікроавтобус, що рухався автодорогою поблизу Наддніпрянського в Херсонському районі.

До Палати представників Конгресу США повторно внесено проєкт резолюції, яка закликає визнати дії Росії проти України геноцидом.

Від ночі 8 січня російська армія здійснила 7 обстрілів прикордонних територій Сумщини. Внаслідок атак у Шосткинській громаді одна особа отримала поранення.

7 січня відбулося голосування за членів Громадської антикорупційної ради при Міноборони. В онлайн-голосуванні взяли участь 101 215 громадян України.