Молдову залишили 22 російських дипломати: в РФ вже погрожують «наслідками»

Джерело: Reuters

14 серпня двадцять два російські дипломати вилетіли зі столиці Молдови Кишинева, оскільки відносини між двома країнами погіршилися після того, як минулого місяця Молдова наказала Москві відкликати більшу частину своїх представників.

Офіційні особи Молдови заявили, що скорочення штату посольства Росії з 80 до 25 осіб дозволить встановити паритет із посольством Молдови у Москві.

Молдова постраждала від повномасштабної війни Росії проти сусідньої України, а її проєвропейська президентка Майя Санду засудила вторгнення та звинуватила Москву в спробах дестабілізувати її країну.

Джерело в аеропорту Кишинева повідомило Reuters, що літак зі співробітниками посольства вилетів до російського міста Сочі, звідки продовжить курс до Москви.

З дипломатами також виїхали 23 співробітники служби технічної підтримки та їхні родини.

За даними МЗС Молдови, з 15 серпня в Кишиневі можуть залишатися не більше 10 російських дипломатів і 15 осіб допоміжного персоналу.

Цей недружній крок офіційного Кишинева, безсумнівно, матиме наслідки для російсько-молдовських відносин, — прокоментували в МЗС РФ.

26 липня міністр закордонних справ Молдови заявив, що країна скорочує кількість російських дипломатів у Кишиневі, та поскаржився на роки “ворожих дій” Росії.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 9 травня. Загалом, від початку доби вже зафіксовано 80 бойових зіткнень.

Науковці зафіксували новий вид рідкісної фауни на території Нобельського національного природного парку — бджолу-тесляра.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що його країна вислала двох українських дипломатів й назвав їх “шпигунами”.

Інгульський районний суд міста Миколаєва засудив уродженку міста Баштанка, що працює прибиральницею у ЖКГ “Турбота” та має інвалідність ІІІ групи, за те, що вона продала два інтимні фото у Telegram.

Правоохоронці затримали проректора Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, який примушував підлеглих будувати приватний будинок на власній земельній ділянці.