Москва не зможе «перечекати» нас: Столтенберг на засіданні Ради Україна-НАТО

Джерело: Єнс Столтенберг/X

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Міністри оборони зустрілися для обговорення подій на фронті та нагальних потреб українського війська.

На саміті НАТО в липні ми посилимо нашу підтримку в довгостроковій перспективі, надсилаючи чітке повідомлення Москві, що росіяни не можуть перечекати нас, — заявив глава альянсу.

Наразі це фінальне засідання Ради перед самітом НАТО у Вашингтоні. Протягом двох днів міністри країн планують узгодити план допомоги, який формально схвалять на саміті.

Єнс Столтенберг напередодні зустрічі закликав виділяти щонайменше 40 мільярдів євро на рік для фінансування військової допомоги Україні, аби зберегти необхідний рівень та гарантувати стабільні постачання.

Раніше у Handelsblatt повідомили, оскільки нині зростають сумніви стосовно спроможності України вистояти у війні на виснаження, збільшенням військової допомоги Альянс має надіслати чіткий сигнал Путіну.

Зауважимо, нещодавно Столтенберг закликав союзників зробити дві речі: мобілізувати більше підтримки для Києва найближчими днями, та переконатися у спроможності створити міцнішу та надійнішу структуру для довготривалої підтримки, щоб продовжувати допомогу на більш передбачуваній основі.

Також генсек НАТО прокоментував наслідки зволікання з погодженням допомоги у Конгресі США, зазначивши, що питання озброєння має прямий вплив на ситуацію на полі бою.

Нещодавно Столтенберг заявив, що Альянс працює над тим, щоб надіслати більше систем ППО в Україну, додавши, що затримки з наданням такої допомоги шкодять зусиллям Києва протистояти нападам Росії.

Довідка. Рада Україна – НАТО – орган, що координує відносини України та НАТО, створений на Вільнюському саміті 2023 року. До 2023 року функції Ради України – НАТО виконувала Комісія Україна – НАТО.

Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.

Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.

Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.

З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.