Москву, ймовірно, атакували українські безпілотники Beaver – Newsweek

Джерело: Newsweek

За словами західних військових експертів, за нещодавніми атаками безпілотних літальних апаратів на Москву можуть стояти нові українські БПЛА “Бобер” (Beaver).

Як пояснили у виданні, Україна рідко бере на себе офіційну відповідальність за удари безпілотників по території Росії, але українські посадовці іноді побіжно коментують це. Зокрема у вечірньому зверненні в неділю, 30 липня, президент України Володимир Зеленський сказав, що “поступово війна повертається на територію Росії”, і це “неминучий, природний і абсолютно справедливий процес”.

Аналітики зауважили, що БПЛА “Бобер” загалом схожі на іранські дрони Shahed, якими РФ атакує Україну.

За словами старшого наукового співробітника лондонського дослідницького центру Royal United Services Institute Джастіна Бронка, застосовані проти Москви дрони, зважаючи на наявні зображення і відео, за вагою та розміром схожі на “Шахеди”, хоча мають трохи більший розмір крил. Також український безпілотник характеризується запасом ходу на понад 1000 кілометрів.

Своєю чергою, британський експерт з безпілотників Стів Райт, зазначив, що “Бобер” схожий на літак з невеликою передньою частиною основного крила, що надає йому “дуже характерну форму”.

“Він літає дуже повільно і дуже стабільно, з очевидним акцентом на дальність”, – прокоментував він.

Також фахівці підкреслили, що подібні безпілотники або, принаймні, складові частини конструкції “Бобра”, існують роками, хоча немає жодних ознак того, що саме цей БПЛА використовувався до повномасштабного російського вторгнення в Україну.

При цьому не зрозуміло,  наскільки добре дрони “Бобер” здатні справлятися з навігаційними перешкодами та широкомасштабним захистом радіоелектронної боротьби, встановленим у Москві та навколо неї, додав Бронк.

Водночас, як наголосив експерт, хоча безпілотник не наніс значних пошкоджень, оскільки проти нього були задіяні значні засоби радіоелектронної боротьби, але його атака має “навмисний психологічний ефект” перенесення війни на російську столицю та російське населення.

Райт припустив , що в майбутньому, як і у випадку з “Шахедами”, “Бобрів”, ймовірно, використовуватимуть у набагато більших “зграях” для подолання ППО та засобів радіоелектронної боротьби.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого загинув чоловік.

Станом на ранок 24 травня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 11 приватних будинків.

Представники України та Норвегії завершили роботу над текстом угоди про гарантії безпеки. Сторони планують підписати документ “за першої можливості”, запевни президент Володимир Зеленський.