«Мрія»: Зеленський презентував новий освітній застосунок для учнів та вчителів
Джерело: Володимир Зеленський у Telegram та сайт Офісу президента
У День знань президент України Володимир Зеленський презентував для українських школярів, їхніх батьків і педагогів інноваційний освітній цифровий проєкт “Мрія”.
Глава держави розповів про новий застосунок “Мрія” під час зустрічі у форматі відеоконференції з учнями й педагогами із майже 40 навчальних закладів з України та з-за кордону.
“Українські учні та учениці, батьки, вчителі – кожен зможе скористатися функціями “Мрії”. Сьогодні зробив першу презентацію проєкту. І саме тим, хто буде нею користуватися. Українські школи та наші хлопці й дівчата, які навчаються зараз за кордоном. Наші вчителі. Саме таких новин заслуговує 1 вересня – новин про те, що в українців буде більше можливостей, більше захисту, більше нормального освіченого життя”, – зазначив президент України.
Головна мета проєкту “Мрія” – дати дитині її особистий освітній простір і унікальний алгоритм розвитку, відкрити можливість кожному українцю стати тим, ким він хоче бути.
Застосунок допомагатиме дитині, батькам і вчителям ефективніше орієнтуватися в навчальному процесі та поза його межами, вчасно вказуватиме, на що звернути увагу, чому присвятити більше часу. Він міститиме бібліотеку контенту, який потрібен саме цій дитині, інформацію про освітні програми, курси, відеоматеріали, позашкільні активності, олімпіади, гуртки.
“Застосунок рекомендуватиме те, що необхідно конкретній дитині, базуючись на її освітньому шляху, на її талантах, на тому, що можна окреслити як мрію вже зараз. Неважливо, який вік. Неважливо, яка географія. Головне, щоб дитині вдавалося”, – розповів Володимир Зеленський.
Завдяки застосунку кожна дитина матиме своє портфоліо в освіті, де буде інформація про її досягнення та плани.
“Мрія” матиме зручний інтерфейс, щоб стежити за графіком занять і позашкільних активностей дитини.
Крім того, у застосунку дитина може мати ID – унікальний цифровий дитячий документ для більшого захисту й можливостей у світі дорослих за аналогією з “Дією”.
Батькам “Мрія” допомагатиме знати, чи перебуває їхня дитина в безпеці під час повітряних тривог. Для цього достатньо буде одного натискання в застосунку після того, як учитель завів дітей в укриття.
Також батьки зможуть бачити, у чому їхня дитина більш талановита, зрозуміти, у чому дитина потребує допомоги, а що їй вдається блискуче. Крім того, “Мрія” міститиме контент і для батьків, що сприятиме їхньому саморозвитку.
Застосунок також даватиме змогу батькам отримувати зворотний зв’язок від учителя.
Окрім того, завдяки “Мрії” вчитель зможе використовувати не лише стандартні матеріали для підготовки уроків, а й спеціальні курси. Це може зробити навчання цікавішим.
За словами президента, до кінця поточного року заплановано розпочати ознайомчий процес із пілотним проєктом “Мрії” у тестових школах, а наступного року, після реалізації “пілота”, проєкт планують масштабувати на інші навчальні заклади України.
- У додаток та на портал “Дія” повернули послугу зміни реєстрації місця проживання, а також вдосконалили сервіс.
- Держзастосунок “Дія” долучиться до розробки нового європейського сервісу – цифрового гаманця. Через додаток можна буде відкривати банківські рахунки онлайн та мати документи в телефоні.
“Бахмут (професор Василенко дозволяє собі звертатись до студентів за місцем походження, а не на ім’я – ред.), мовчи, ти вже своє відвоювала”, “жінці місце на кухні, і чого ви взагалі можете досягнути”, “сексуально голодні українки” – фрази, що можуть бути не надто відомими в суспільстві, але серед студентів Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка ці та інші заяви давно відомі як звичні вирази професора Микити Василенка. Букви поспілкувались зі студентами, котрі домагалися звільнення Василенка, і зібрали їхні відгуки. Деякі імена студентів змінено через ймовірність негативних наслідків для них.
У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 16:00 27 грудня. Загалом, від початку доби відбулося 100 бойових зіткнень, 34 з них — на Покровському напрямку.
За оцінками аналітиків ISW російські окупанти, імовірно, увійшли до Курахового в Донецькій області.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 26 грудня. З початку доби відбулося 164 бойових зіткнення.
Російські війська активізували обстріли та діяльність диверсійно-розвідувальних груп (ДРГ) на Херсонщині, повідомив очільник місцевої ОВА Олександр Прокудін в етері телемарафону.