МВС Польщі: служби РБ дають можливість мігрантам нелегально перетинати кордон

Джерело: PolskieRadio

Міністр внутрішніх справ Польщі Маріуш Камінський повідомив, що білоруські служби дають можливість мігрантам нелегально перетинати польський кордон.

Камінський зауважив, що Польща наразі зіштовхується з однією великою гібридною операцією “суто політичного характеру”.

Цей інцидент є класичним доказом того, що саме люди в уніформі, використовуючи технічні засоби, готують перетин кордону нелегальними мігрантами. Ми вже певний час спостерігаємо, що це операції, які готуються, наприклад, одночасно вночі на різних ділянках кордону, де групи нелегальних мігрантів намагаються перетнути кордон, і саме технічно ці переходи готуються людьми з білоруських служб, — заявив міністр.

5 вересня білоруський службовець намагався пропиляти шлагбаум на польсько-білоруському кордоні. Це був черговий подібний інцидент. Попередньо патрулі, завдяки електронній дамбі, отримали сигнал тривоги.

26 серпня 101 особа, серед яких були мігранти з Конго та Ірану, намагалася нелегально потрапити на територію Польщі з боку Білорусі.

Зауважимо, 12 серпня міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що кордон країни з Білоруссю в небезпеці. Він додав, що Білорусь, за підтримки Росії, заохочує незаконні перетини з метою дестабілізації Польщі.

Міграційний сплеск змусив Польщу посилити армійську підтримку вздовж кордону — уряд направив 2000 військових. Міністр оборони Маріуш Блащак також заявив, що Польща планує перекинути до кордону з РБ до 10 тисяч додаткових військових для підтримки Прикордонної служби.

28 серпня Маріуш Камінський зазначив, що його країна спільно з країнами Балтії обіцяють закрити свої кордони з Білоруссю у разі, якщо станеться “критичний інцидент”. Камінський пояснив, що ситуація загострюється.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.