Білоруські військові проводять навчання на кордоні з Польщею

Джерело: SkyNews

Протягом минулих кількох днів Білорусь посилювала свою присутність на кордоні з Польщею, і за останні кілька годин там відбулася низка військових навчань.

Міністерство оборони Білорусі опублікувало фотографії 6-ї окремої гвардійської механізованої бригади, яка відпрацьовує бойові навички на Гоському полігоні, що знаходиться приблизно за 15 км від міста Гродно, розташованого на польсько-білоруському кордоні.

У відповідь Варшава розпорядилася перекинути ще 1000 військових для зміцнення своїх кордонів.

Раніше прохання прикордонників полягало в тому, щоб допомогти впоратися зі зростанням випадків імміграції до Польщі з Білорусі, але нещодавні навчання дадуть додаткову підставу Варшаві надіслати підкріплення.

Інцидент 1 серпня посилив занепокоєння Польщі, коли два білоруські гелікоптери увійшли в польський повітряний простір на низькій висоті під час навчань. Міноборони РП повідомило НАТО.

Польща, Литва та Латвія перекидають більше військ і техніки до своїх кордонів.

Голова Державної прикордонної служби Латвії Гунтіс Пуятс заявив, що прикордонники почали підготовку спецпризначенців для реагування.

Президент Литви Гітанас Науседа зазначив, що для ПВК було б спокусливо використати свою присутність біля литовського кордону “для різноманітних провокацій”.

Раніше пані посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд наголосила, що Сполучені Штати розглядають групу”Вагнер” як загрозу.

Станом на 22 липня на території Білорусі перебувало близько 5000 найманців із російської ПВК “Вагнер”.

Голову Сергокалинського району Дагестану Магомеда Омарова затримали силовики після подій у республіці 23 червня, під час яких невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.