МВС відсторонило 6 високопосадовців Нацгвардії. До цього медіа писали про обшуки

Джерело: МВС, ZN.UA

Міністерство внутрішніх справ відсторонило від посад 6 посадовців керівної ланки напрямку матеріально-технічного забезпечення Головного управління Національної гвардії.

МВС призначило службове розслідування й запевняє, що надається повне сприяння слідству. Разом з тим, деталей справи не повідомляють.

Незадовго до цього видання ZN.UA писало про обшуки, посилаючись на власні джерела у правоохоронних органах.

За даними медіа, детективи НАБУ прийшли з обшуками додому до:

  • командувача Нацгвардії бригадного генерала Олександра Півненка;
  • директора Департаменту логістики ГУ НГУ полковника Сергія Гриценка;
  • директора Департаменту логістики ГУ НГУ полковника Миколи Модлінського;
  • заступника директора Департаменту логістики — начальника управління автомобільної та бронетанкової техніки ГУ НГУ полковника Олександра Калатинця;
  • начальника управління розквартирування і капбудівництва полковника Дениса Ганаза;
  • начальника Центральної бази виробничо-технологічної комплектації НГУ полковника Володимира Федоровського.

Обшуки провели й в службових приміщеннях Центральної бази забезпечення ГУ НГУ.

Як вказує видання, це відбувається в межах справи, відкритої за трьома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 5 ст. 191 — привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем;
  • ч. 3 ст. 209 — легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом;
  • ч. 3 та ч. 4 ст. 368 — прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою.

За даними слідства, фігуранти нібито могли отримати 190 млн гривень хабаря за сприяння укладання договорів та визнання переможцями конкретних підприємців під час закупівлі товарів, робіт та послуг, замовником яких була Центральна база виробничо-технологічної комплектації Нацгвардії. Йдеться про отримання автівки Toyota RAV-4 2023 року та нежитлове приміщення у понад 70 м² в Києві.

Окрім того, обшуки у Гриценка, Калатинця, а також заступника командувача НГУ бригадного генерала Олександра Білоуса, відбуваються за ще однією справою, відкритою за ч. 5 ст. 191 та ч. 2 ст. 209 ККУ. У цьому випадку посадовці могли розтратити 199 млн гривень під час закупівлі гусеничних бронетранспортерів за завищеними цінами.

Штучний інтелект стрімко змінює спосіб, у який люди шукають інформацію в інтернеті, трансформуючи те, як користувачі орієнтуються у вебпросторі. Замість традиційних пошукових систем вони дедалі частіше звертаються до чат-ботів, котрі дають готові відповіді, а не перелік посилань, за якими можна перейти.

Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення. 

На Харківщині правоохоронці викрили масштабне виробництво підроблених акцизних марок, вилучивши майже 5 мільйонів одиниць контрафакту. Усім трьом фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі. 

Пізно ввечері 15 липня російські війська здійснили масований обстріл Харкова. У місті пролунали потужні вибухи.

Збройні сили Тайваню розпочали навчання, вперше використавши міський громадський транспорт для підготовки до відбиття вторгнення з боку Китаю. Військові “тримали оборону” на вулицях Тайбея, аби краще підготуватися до потенційної атаки та підвищити обізнаність населення стосовно наслідків кризи.