«Ми цю проблему точно приберемо»: Радуцький про заборону використовувати сперму військових
Джерело: Михайло Радуцький/Telegram
Голова Комітету Верховної Ради з питань здоров‘я нації Михайло Радуцький прокоментував закон про заборону використовувати сперму військових, які загинули на фронті, для запліднення жінок.
“Ми вважаємо таку ситуацію неправильною і несправедливою стосовно наших Героїв і памʼяті про них. Ми вважаємо, що кожен Герой має право на продовження свого роду – і не має бути формального, суто бюрократичного підходу до цього питання щодо загиблих Героїв. Якщо сучасна медицина дозволяє це зробити, і якщо цього бажає родина, то будь-які бюрократичні перепони мають бути зняті”, – наголосив Радуцький.
Він зазначив, що якщо родинам Героїв скажуть, що є проблеми зі зберіганням біологічного матеріалу, або про те, що він може бути знищений, то “до березня ми цю проблему точно приберемо”.
“Верховна Рада без вагань проголосує за необхідні зміни, зокрема до Цивільного кодексу та інших законів. Ми зацікавлені в тому, щоб кожен Герой мав продовження свого роду. Це справедливо і це чесно перед людьми, які віддали життя за свою країну”.
- В Україні на законодавчому рівні заборонили використовувати сперму військових, які загинули на фронті, для запліднення жінок.
- Забезпечення лікування безпліддя у Програмі медичних гарантій на 2024 рік подарує країні 10 тисяч новонароджених українців.
- Першу трансплантацію матки у Великій Британії сприйняли як “нову еру” в лікуванні безпліддя. 40-річна жінка, яка вже має двох дітей, вирішила допомогти своїй 34-річній сестрі, яка народилася без матки, і стала для неї донором.
- У 2022 році у штаті Теннессі народилися двоє близнюків з ембріонів, які пролежали у глибокій заморозці 30 років. У листопаді цього року брат з сестрою відсвяткували свій перший рік життя.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.