«Ми цю проблему точно приберемо»: Радуцький про заборону використовувати сперму військових

Джерело: Михайло Радуцький/Telegram

Голова Комітету Верховної Ради з питань здоров‘я нації Михайло Радуцький прокоментував закон про заборону використовувати сперму військових, які загинули на фронті, для запліднення жінок.

“Ми вважаємо таку ситуацію неправильною і несправедливою стосовно наших Героїв і памʼяті про них. Ми вважаємо, що кожен Герой має право на продовження свого роду – і не має бути формального, суто бюрократичного підходу до цього питання щодо загиблих Героїв. Якщо сучасна медицина дозволяє це зробити, і якщо цього бажає родина, то будь-які бюрократичні перепони мають бути зняті”, – наголосив Радуцький.

Він зазначив, що якщо родинам Героїв скажуть, що є проблеми зі зберіганням біологічного матеріалу, або про те, що він може бути знищений, то “до березня ми цю проблему точно приберемо”. 

“Верховна Рада без вагань проголосує за необхідні зміни, зокрема до Цивільного кодексу та інших законів. Ми зацікавлені в тому, щоб кожен Герой мав продовження свого роду. Це справедливо і це чесно перед людьми, які віддали життя за свою країну”.

Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.

Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.

У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.

Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.

Десять співробітників Служби безпеки України та десять військовослужбовців Збройних сил України пройшли тижневе навчання у Національній лабораторії Айдахо, США, де вивчили методи зі збору доказів для криміналістичної експертизи після можливого ядерного удару.