«Ми не бачили ознак того, що в літаку була велика кількість людей» – Лубінець про Іл-76
Джерело: Дмитро Лубінець в ефірі телемарафону “Єдині новини”
Уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець прокоментував падіння російського літака Іл-76 та зазначив, що не може підтвердити інформацію про те, що на борту були українські військовополонені.
Він додав, що якби в Росії були якісь докази цієї інформації, то “вони б це вже використали”.
“Не можу сказати стверджено, що там дійсно були військовополонені. Ну знову ж таки, по тому аналізу, фото, відео, яке ми побачили, якщо там би були тіла, я не є експерт, але, на мій погляд, якщо б там у росіян були хоч якісь фото, відео, які вони могли б показати, що там знаходились наші військовополонені, вони б це вже використали”, – сказав Лубінець.
Омбудсмен також зазначив, що “ми не бачили жодних ознак того, що в літаку була така велика кількість людей”, незалежно “громадян України чи не громадян України”.
“Я вчора дивився, дехто з експертів показували навіть мапи, що цей літак вже приземлився, загрузився чимось іншим і він відлітав, то в нього був зворотний напрямок польоту від цього аеродрому”, – додав він.
Лубінець наголосив, що “в цьому повинні розбиратися експерти” й, на його думку, це повинні бути міжнародні експерти, які “можуть чітко сказати, що там насправді відбулось”.
Довідково: вдень 24 січня над Бєлгородською областю РФ впав військовий літак Іл-76. РосЗМІ фактично одразу повідомили, що на борту перебувало понад 60 осіб і всі загинули.
Трохи згодом офіційні особи РФ заявили, що 24 січня мав відбутись обмін військовополоненими і на борту, який впав, нібито перевозили тих, кого повинні були повернути.
В українській розвідці підтвердили підготовку обміну військовополоненими. Водночас підтвердити інформацію про те, що на борту Іл-76 були полонені, українська сторона не підтверджує. Зазначається, що всі дані щодо цього перевіряються українськими спецслужбами.
Зреагував на падіння Іл-76 і президент України Володимир Зеленський.
“ГУР займається з’ясуванням долі всіх полонених. Служба безпеки України розслідує всі обставини. Я дав доручення міністру закордонних справ України поінформувати партнерів щодо наявних даних в України. Наша держава буде наполягати на міжнародному розслідуванні”, – наголосив він.
- У четвер, 25 січня, Рада Безпеки ООН проведе екстрене засідання для обговорення збиття російського літака Іл-76.
- У Генеральному штабі ЗСУ зробили офіційну заяву стосовно протидії Сил оборони ракетним обстрілам території України. Наголошується, що Збройні Сили України вживають усіх заходів для захисту України та українців.
- Аналітики ISW зауважили, що Росія намагається використати авіакатастрофу Іл-76 над Бєлгородщиною, аби дестабілізувати ситуацію всередині України та підірвати підтримку Заходу.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.