«Ми не бачили ознак того, що в літаку була велика кількість людей» – Лубінець про Іл-76
Джерело: Дмитро Лубінець в ефірі телемарафону “Єдині новини”
Уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець прокоментував падіння російського літака Іл-76 та зазначив, що не може підтвердити інформацію про те, що на борту були українські військовополонені.
Він додав, що якби в Росії були якісь докази цієї інформації, то “вони б це вже використали”.
“Не можу сказати стверджено, що там дійсно були військовополонені. Ну знову ж таки, по тому аналізу, фото, відео, яке ми побачили, якщо там би були тіла, я не є експерт, але, на мій погляд, якщо б там у росіян були хоч якісь фото, відео, які вони могли б показати, що там знаходились наші військовополонені, вони б це вже використали”, – сказав Лубінець.
Омбудсмен також зазначив, що “ми не бачили жодних ознак того, що в літаку була така велика кількість людей”, незалежно “громадян України чи не громадян України”.
“Я вчора дивився, дехто з експертів показували навіть мапи, що цей літак вже приземлився, загрузився чимось іншим і він відлітав, то в нього був зворотний напрямок польоту від цього аеродрому”, – додав він.
Лубінець наголосив, що “в цьому повинні розбиратися експерти” й, на його думку, це повинні бути міжнародні експерти, які “можуть чітко сказати, що там насправді відбулось”.
Довідково: вдень 24 січня над Бєлгородською областю РФ впав військовий літак Іл-76. РосЗМІ фактично одразу повідомили, що на борту перебувало понад 60 осіб і всі загинули.
Трохи згодом офіційні особи РФ заявили, що 24 січня мав відбутись обмін військовополоненими і на борту, який впав, нібито перевозили тих, кого повинні були повернути.
В українській розвідці підтвердили підготовку обміну військовополоненими. Водночас підтвердити інформацію про те, що на борту Іл-76 були полонені, українська сторона не підтверджує. Зазначається, що всі дані щодо цього перевіряються українськими спецслужбами.
Зреагував на падіння Іл-76 і президент України Володимир Зеленський.
“ГУР займається з’ясуванням долі всіх полонених. Служба безпеки України розслідує всі обставини. Я дав доручення міністру закордонних справ України поінформувати партнерів щодо наявних даних в України. Наша держава буде наполягати на міжнародному розслідуванні”, – наголосив він.
- У четвер, 25 січня, Рада Безпеки ООН проведе екстрене засідання для обговорення збиття російського літака Іл-76.
- У Генеральному штабі ЗСУ зробили офіційну заяву стосовно протидії Сил оборони ракетним обстрілам території України. Наголошується, що Збройні Сили України вживають усіх заходів для захисту України та українців.
- Аналітики ISW зауважили, що Росія намагається використати авіакатастрофу Іл-76 над Бєлгородщиною, аби дестабілізувати ситуацію всередині України та підірвати підтримку Заходу.
Днями 16 громад Запорізької області отримали 74 сучасні зарядні станції від проєкту USAID «Зміцнення громадської довіри» (UCBI). Обладнання допоможе забезпечити роботу органів влади навіть під час тривалих відключень електроенергії.
15 травня Італія, Україна та ЮНЕСКО укладуть угоду щодо відновлення історичного центру Одеси та Спасо-Преображенського собору, пошкодженого під час чергового ракетного удару Росії в липні 2023 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 січня. Ситуація на Покровському і Курському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля.
13 січня президент Володимир Зеленський підписав указ №24/2025 про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 січня 2025 року “Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”.
13 січня президент Володимир Зеленський повідомив про результати розмови главою Франції Емманюелем Макроном.