«Ми не бачили ознак того, що в літаку була велика кількість людей» – Лубінець про Іл-76

Джерело: Дмитро Лубінець в ефірі телемарафону “Єдині новини”

Уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець прокоментував падіння російського літака Іл-76 та зазначив, що не може підтвердити інформацію про те, що на борту були українські військовополонені.

Він додав, що якби в Росії були якісь докази цієї інформації, то “вони б це вже використали”.

“Не можу сказати стверджено, що там дійсно були військовополонені. Ну знову ж таки, по тому аналізу, фото, відео, яке ми побачили, якщо там би були тіла, я не є експерт, але, на мій погляд, якщо б там у росіян були хоч якісь фото, відео, які вони могли б показати, що там знаходились наші військовополонені, вони б це вже використали”, – сказав Лубінець. 

Омбудсмен також зазначив, що “ми не бачили жодних ознак того, що в літаку була така велика кількість людей”, незалежно “громадян України чи не громадян України”.

“Я вчора дивився, дехто з експертів показували навіть мапи, що цей літак вже приземлився, загрузився чимось іншим і він відлітав, то в нього був зворотний напрямок польоту від цього аеродрому”, – додав він. 

Лубінець наголосив, що “в цьому повинні розбиратися експерти” й, на його думку, це повинні бути міжнародні експерти, які “можуть чітко сказати, що там насправді відбулось”.

Довідково: вдень 24 січня над Бєлгородською областю РФ впав військовий літак Іл-76. РосЗМІ фактично одразу повідомили, що на борту перебувало понад 60 осіб і всі загинули.

Трохи згодом офіційні особи РФ заявили, що 24 січня мав відбутись обмін військовополоненими і на борту, який впав, нібито перевозили тих, кого повинні були повернути.

В українській розвідці підтвердили підготовку обміну військовополоненими. Водночас підтвердити інформацію про те, що на борту Іл-76 були полонені, українська сторона не підтверджує. Зазначається, що всі дані щодо цього перевіряються українськими спецслужбами.

Зреагував на падіння Іл-76 і президент України Володимир Зеленський.

“ГУР займається з’ясуванням долі всіх полонених. Служба безпеки України розслідує всі обставини. Я дав доручення міністру закордонних справ України поінформувати партнерів щодо наявних даних в України. Наша держава буде наполягати на міжнародному розслідуванні”, – наголосив він.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши кінець тривалим дипломатичним суперечкам.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте, Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.

Станом на 26 лютого Сили оборони півдня продовжують системну контрбатарейну боротьбу. На лівому березі Дніпра, попри постійні бойові втрати та відсутність успіхів, ворог не полишає намірів вибити наші підрозділи із зайнятих позицій.

У 2023 році на виробництво контенту для двох телемарафонів – “Єдині новини” та FreeДом – витратили 842,2 млн грн. Кошти витратили Мультимедійна платформа іномовлення України та “Парламентський телеканал “Рада””, які належать до сфери впливу Міністерства культури та інформаційної політики.

26 лютого прем’єр Болгарії Николай Денков прибув з офіційним візитом до Києва.