«Ми недооцінювали українців»: Джонсон закликав Захід дозволити ЗСУ бити по території РФ

Джерело: Борис Джонсон для Daily Mail

Експрем’єр Великої Британії Борис Джонсон прокоментував операцію Збройних сил України у Курській області РФ. За його словами, тепер союзники України повинні дати дозвіл на удари своїм озброєнням по російській території.

Джонсон зауважив, що про успішність ЗСУ зокрема засвідчило обличчя президента РФ Володимира Путіна, коли він спілкувався з очільником Курщини Олексієм Смірновим про просування України углиб російської території.

“У цей момент на обличчі Путіна виникла невелика, але помітна судома, як у жертви інсульту і він перервав чоловіка … Збентеження Путіна було очевидним всьому світу і з того моменту його приниження лише посилилось”, – вважає ексглава британського уряду.

Політик нагадав, що коли Путін починав повномасштабну війну, то сподівався швидко окупувати Україну, але навіть у жахливому сні не міг уявити, що українські танки перейдуть російський кордон і за тиждень візьмуть під контроль понад 1000 квадратних кілометрів Росії, що більше, аніж війська РФ захопили за рік в Україні.

Він додав, що такі новини для тих, хто підтримує Україну, були найкращими, за довгий час.

“Цей блискавичний кидок у Курську область нагадує нам про головну істину всієї війни: ми від самого початку завжди недооцінювали українців. Ми недооцінили їхній дар раптовості і те, як вони безжально тримали у таємниці свій останній план”, – зауважив Джонсон.

За його словами, союзники також недооцінили сміливість українців, їх злість щодо російських окупантів та прагнення вигнати їх зі всієї української території.

“Тому заради всього святого, чи можемо ми, нарешті, припинити кудахтати, відмовитись від дурної путінофобії і дати українцям інструменти, які їм дійсно потрібні, щоб завершити роботу? Я маю на увазі необхідний дозвіл на використання інструментів, які ми вже дали”, – пояснив політик.

Він наголосив, що всі хочуть припинення війни, відтак потрібно припинити діяти напівкроками.

Борис Джонсон зауважив, що попри блискучу операцію українців на Курщині, ситуація розвивається не на користь України на іншій ділянці фронту – на Донеччині, де навпаки, російські окупанти йдуть вперед.

За словами політика, Україна не змогла повноцінно захистити цю територію саме через дії союзників, які “змусили їх боротись зі зв’язаною однією рукою за спиною”.

Він додав, що окупанти зараз активно використовують КАБи для атак по Україні і єдиний спосіб це зупинити – дати змогу ЗСУ бити по російських авіабазах. Для цього потрібно застосовувати ракети великої дальності від союзників, які вже є на озброєнні України.

“Чого у них немає, так це дозволів, необхідних для застосування цих ракет проти своїх мучителів. Чому б нам це не зробити? Чому б нам не дати свободу завдавати ударів по військових об’єктах у Росії? Зрештою, росіяни чинять масові вбивства в українських містах (не кажучи вже про військові бази) понад два роки”, – наголосив він.

За словами Джонсона, Захід так боїться ескалації, що не помічає, що єдиним, хто дійсно її боїться є Путін, який вже втратив сотні тисяч солдатів та низку своїх досягнень і зараз перебуває у сильній напрузі. Відтак, наголосив Джонсон, саме зараз настав час для друзів України активізувати свою діяльність.

“Протягом всього конфлікту ми мали тенденцію не тільки недооцінювати українців, але й надто повільно та обережно давати допомогу їм. У кінцевому підсумку ми завжди змінюємо думку та визнаємо необхідність озброїти українців – але лише після безсовісних затримок і, як наслідок, людських жертв”, – зауважив політик.

Борис Джонсон звернувся до чинного британського уряду та його очільника Кейра Стармера з проханням показати лідерство та дати дозвіл бити ракетами Storm Shadow по російських базах. Він впевнений, що тоді британський приклад унаслідують й інші союзники України.

“Своїм героїзмом українці вкотре зруйнували міф про непереможність Путіна. Вони ще раз довели своїм західним союзникам, що можуть перемогти і зроблять це. Ми морально зобов’язані їм допомогти – і скоріше”, – резюмував Борис Джонсон.

У першому випуску “Родинного подкасту” платформи пам’яті Меморіал Любов Василів, Оксана Боркун і Юлія Селютіна діляться досвідом переживання втрати та розповідають про підтримку, якої бракує. Спеціально для Букв Меморіал підготував добірку важливих тез із подкасту.

Щорічно 22 січня в Україні відзначають День Соборності на честь проголошення Акту злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки у 1919 році.

Дослідження ІМІ виявило, що майже половина матеріалів про ТЦК у популярних телеграм-каналах є недостовірними через відсутність джерел.

21 січня президент Володимир Зеленський провів зустріч із прем’єр-міністром Албанії Еді Рамою, під час якої сторони підписали Угоду про довгострокову співпрацю та підтримку між країнами.

21 січня президент Володимир Зеленський у своєму зверненні до учасників Всесвітнього економічного форуму закликав Європу не здавати позицій на світовій арені та конкурувати за першість у глобальних альянсах і технологіях. Він наголосив, що без сильної Європи світ може почати рухатися вперед без неї, що стане загрозою для майбутнього.