Митні збори США вперше перевищили $100 мільярдів за бюджетний рік

Джерело: Bloomberg

Митні надходження до бюджету США за підсумками перших дев’яти місяців 2025 року вперше в історії перевищили $100 мільярдів. Такі дані оприлюднило Міністерство фінансів США у щомісячному бюджетному звіті.

У червні митниця зібрала $27 мільярдів, що майже в чотири рази більше, ніж у той самий період торік. Сукупно за 2025-й фіскальний рік уряд отримав $113,3 мільярда митних зборів на “брутто”-основі й $108 мільярдів після повернень, що майже удвічі перевищує аналогічні показники минулого року.

Цей стрибок пов’язаний із новими митами, які запровадила адміністрація Дональда Трампа. Сам Трамп неодноразово заявляв, що тарифи – це прибутковий інструмент для держбюджету. Попри критику з боку економістів, які наголошують, що насправді мито платить споживач і імпортер, Трамп продовжує просувати ідею «взаємних» підвищених тарифів, які, за його словами, змусять інші країни грати за американськими правилами.

За словами міністра фінансів Скотта Бессента, якщо нинішні темпи збережуться, до кінця року США можуть зібрати понад $300 мільярдів митних надходжень. Це вже зробило мита четвертим за обсягом джерелом доходу федерального бюджету – після податків із зарплат, нерозподілених доходів громадян та корпоративного податку.

У червні, завдяки зростанню доходів, США зафіксували несподіваний бюджетний профіцит у $27 мільярдів. Торік у цей самий період був дефіцит у $71 мільярд. Загальний річний дефіцит все ще залишається значним – $1,34 трильйона, хоча він на 1% менший, ніж у попередньому бюджетному році.

  • На фоні цього Трамп не зупиняється: він уже оголосив про 50% мита на товари з Бразилії, 25% – на японський імпорт і пригрозив Канаді 35% тарифом із 1 серпня. Паралельно з погрозами Трамп залишає місце для нових перемовин, хоча темпи й масштаби змін у торговій політиці США залишаються непередбачуваними.

Митні надходження до бюджету США за підсумками перших дев’яти місяців 2025 року вперше в історії перевищили $100 мільярдів. Такі дані оприлюднило Міністерство фінансів США у щомісячному бюджетному звіті.

Президент Росії Володимир Путін підписав указ про затвердження засад державної мовної політики, в якому серед загроз для російської мови згадується використання іноземних слів. У документі йдеться, що чужомовна лексика нібито підриває “єдину культурно-цивілізаційну спільність Руського миру”.

Алергічний кон’юнктивіт – це реакція на подразники, як-от пилові кліщі, пилок чи шерсть тварин. Очі стають червоними, сверблять, сльозяться та набрякають. Хоча симптоми можуть виглядати лячно, у більшості випадків допомагають прості домашні методи: антигістамінні препарати, охолоджувальні компреси та краплі для очей.

Британське видання The Economist опублікувало оцінку темпів російського наступу в рамках кампанії, яку воно називає “Літній наступ 2025” і яка, за їхніми даними, стартувала 1 травня. Згідно з аналізом, у середньому Росія просувається на 15 квадратних кілометрів щодня – це приблизно розмір міжнародного аеропорту Лос-Анджелеса.

У притулку для диких тварин у Замбії шимпанзе створили власний тренд: вони почали вставляти травинки та гілочки собі у вуха, а подекуди й у зад. І це – не жарт, а частина нового дослідження, яке опублікували вчені з Утрехтського університету.