МЗС України закликало Грузію не спекулювати темою війни під час передвиборчій кампанії
Джерело: МЗС України
Міністерство закордонних справ України закликало грузинську владу не використовувати тему російсько-української війни у своїй передвиборчій кампанії.
МЗС України виступило із заявою, засудивши спроби грузинського керівництва втягнути Україну у внутрішні політичні процеси перед парламентськими виборами, що відбудуться 26 жовтня. Міністерство зазначило, що висловлювання прем’єр-міністра Грузії Іраклія Кобахідзе мають зневажливий тон щодо України, і це повторюється не вперше.
У заяві також йдеться про те, що грузинська влада, на зразок Росії, намагається обмежити діяльність громадянського суспільства та правозахисних організацій, що загрожує демократичному розвитку країни та конкурентному виборчому процесу.
МЗС звернуло увагу на те, що відмова Грузії підтримувати міжнародні санкції проти Росії, відновлення прямого авіасполучення з Москвою та активізація двосторонньої торгівлі повернули країну в залежність від Росії.
“Охочих оголювати правду закликаємо також пояснити власному народу, чому в зруйнованому російськими окупантами Херсоні, де навмисно були знищені об’єкти критичної інфраструктури, наразі перебоїв з постачанням світла та газу на порядок менше ніж в мирному Тбілісі”, — наголосили у МЗС.
Українське МЗС закликало грузинський уряд утриматися від втягування України у внутрішню політику та від спекуляцій на темі війни.
- Прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе розкритикував резолюцію Європарламенту, яка стосується погіршення стану демократії в країні. Це вже четверта подібна резолюція з початку війни в Україні, заявив він, натякаючи на вплив так званої “партії глобальної війни”.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.