МЗС України засудило розгін протесту у Тбілісі

Джерело: МЗС України 

Міністерство закордонних справ України засудило застосування сили проти мирного протесту в Тбілісі та закликало грузинську владу поважати право громадян на мирні акції.

У заяві назвали загострення внутрішньополітичної ситуації в Грузії наслідком численних порушень на парламентських виборах 26 жовтня. Україна закликала розслідувати всі зафіксовані порушення та притягнути винних до відповідальності.

Крім того, МЗС відреагувало на рішення грузинської влади зупинити євроінтеграцію.

“Україна розчарована рішенням уряду Грузії зупинити до 2028 року переговори про вступ до ЄС. Це рішення, як і застосування сили проти мирної акції протесту, є свідченням згортання демократичних процесів в країні на догоду Москві. Не дарма керівництво Грузії вже отримало публічну похвалу від Кремля за дії всупереч європейському вибору власного народу”, – йдеться у повідомленні.

МЗС закликало уряд Грузії поважати прагнення переважної більшості грузинського народу бути частиною вільної та демократичної Європи, а також повернутися до виконання всіх реформ, необхідних для набуття країною членства в ЄС.

Нагадаємо, 28 листопада у Грузії почались чергові мітинги після того, як чинний уряд відмовився від вступу до ЄС. Уночі правоохоронці намагались розігнати мітингарів біля будівлі парламенту, застосовуючи спецзасоби.

  • Понад 90 співробітників міністерства закордонних справ Грузії поширили спільну заяву, виступивши проти рішення уряду про зупинення вступу країни до Євросоюзу.
  • Під час першого засідання парламенту Грузії XI скликання протестувальники провели акцію біля будівлі законодавчого органу, закидавши її яйцями.
  • Партія “Грузинська мрія”, що займає проросійську позицію, оголосила про перемогу на жовтневих виборах. Вона набрала 54% голосів після проведеної кампанії, де попередила грузинів: приєднаєтесь до Заходу – повторите долю України.

Під час рейсу авіакомпанії Ryanair до Іспанії жінка народила дівчинку.

14 травня, у День пам’яті українців, котрі рятували євреїв під час Другої світової війни, Головний рабин України Моше Реувен Асман висловив глибоку вдячність усім, хто проявив людяність. Він наголосив, що українці не відвернулися від євреїв у найстрашніші часи.

Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва під час своєї зупинки у Москві 14 травня після візиту до Китаю не зустрівся з очільником Кремля Володимиром Путіним, як анонсував раніше.

Гендиректор компанії Tesla Ілон Маск показав робота-гуманоїда під назвою Optimus, який вміє танцювати.

14 травня президент Володимир Зеленський призначив послом України у Туреччині журналіста Нарімана Джелялова, котрий звільнили з російського полону після майже трьох років неволі.