На 60-ій Венеційській бієнале відкрився Національний павільйон України «Плетіння сіток»

Фото: Мінкульт

Джерело: Мінкульт

В Італії у межах 60-ї Венеційської бієнале сучасного мистецтва відкрився Національний павільйон України з проєктом “Плетіння сіток”.

Темою цьогорічної бієнале є “Іноземці скрізь”. Український павільйон реалізує тему інакшості через особистий досвід війни, еміграції, адаптації в нових суспільствах та трансформації мови під тиском російської агресії.

Водночас назва українського проєкту – “Плетіння сіток” – походить від практики колективного плетіння маскувальних сіток, поширеної серед українців в умовах повномасштабного вторгнення, що досліджується як символ колективного опору перед обличчям війни.

У Національному павільйоні представлено чотири проєкти: інсталяція “Робота” Олександра Бурлаки, фільм “Цивільні. Вторгнення” Даниїла Ревковського та Андрія Рачинського, інсталяція “Щирі вітання” Каті Бучацької та відео “Сomfort work” Андрія та Лії Достлєвих.

“Українська культура є частиною європейської культури. Україна є частиною Європи, частиною глобальної культури та її проблем. У цей важливий час я дуже радий, що існує це місце, де художники можуть спілкуватись та обмінюватись досвідом, де вони можуть демонструвати свої культурні продукти. Саме для цього й існує цей великий простір. Щоб через мистецтво створювати нові можливості та об’єднувати нас”, – сказав комісар національного павільйону, заступник міністра культури та інформаційної політики  з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко.

Довідково. Венеційська бієнале – одна з провідних виставок сучасного мистецтва, що проходить кожні два непарні роки у Венеції, Італія. У межах бієнале сьогодні проводяться також Венеційський кінофестиваль (щорічний) та Венеційський фестиваль архітектури (по парних роках). Україна бере участь у Венеційській бієнале із 2001 року.

З прифронтових територій Сумщини евакуювали місцеву жительку разом з 12 собаками. Вона була єдиною мешканкою на своїй вулиці.

Фракція “Європейська Солідарність” у Київраді заявляє про посилення тиску з боку центральної влади на опозиційних депутатів. Про це повідомив депутат Київської міської ради від “ЄС” Олександр Погребиський у дописі на своїй Facebook-сторінці та в коментарі Буквам.

Посольство США в Києві попереджає про можливу масштабну повітряну атаку, яка може статися в будь-який момент протягом наступних кількох днів.

Президентка Мексики Клаудія Шейнбаум повідомила, що її країна подала до суду на компанію Google за те, що вона позначає Мексиканську затоку як “Американську” для користувачів зі США.

Після того, як міністерка освіти США оголосила, що Гарвард більше не отримуватиме федеральних грантів, у мережах з’явилося зображення, на якому нібито видно, як університет додає рукописні червоні позначки на документ, підкреслюючи граматичні помилки. Однак насправді це було лише жартом від користувача X, який зробив ці позначки заради жарту.