На аукціоні планують продати одну з найдавніших книжок за понад 2,6 млн доларів

Джерело: CNN

Цього року на аукціоні Christie’s очікується продаж однієї з найдавніших книжок – вона може коштувати понад 2,6 мільйона доларів.

Кодекс Кросбі-Шойєна, написаний коптською мовою на папірусі в Єгипті, є найстарішою християнською літургійною книгою, зауважує міжнародний аукціонний дім Christie’s, який проведе продаж у Лондоні 11 червня.

За словами аукціонерів, кодекс складається з 52 аркушів, або 104 сторінок, і був написаний одним писарем протягом 40 років у монастирі у Верхньому Єгипті.

Фото: Christie’s Images LTD

За вуглецевим датуванням, книзі близько 17 століть, і вона містить перше послання Петра та книгу Йони.

Кодекс зберігається у дерев’яних ящиках, а оцінена вартість на аукціоні становить від 2,6 до 3,8 мільйона доларів.

Ця рукописна книга є частиною колекції Schøyen, яку Christie’s описує як “одну з найбільших і найповніших колекцій рукописів, коли-небудь зібраних”.

На думку експертів, цей кодекс має велике значення як свідок поширення християнства у Середземномор’ї та як один з найдавніших зразків книги в її сучасному вигляді.

9 липня глава уряду Денис Шмигаль поінформував, що нині потреби України у зовнішньому фінансуванні на 2026 рік залишаться на рівні $40 млрд.

27 червня цього року на сайті президента з’явилась петиція під назвою “Декриміналізувати виробництво контенту для дорослих, щоб правоохоронці займались реальними злочинами, а не робили контрольні закупівлі інтимних фотографій”. Власне, в назві відображена вся суть проблеми, яку обговорюють вже декілька років – нормативне регулювання створення і розповсюдження еротичного контенту вже давно відірвалось не лише від реальності, а й від решток здорового глузду.

У місті Берислав на Херсонщині 22-річний чоловік підірвався на російській протипіхотній міні.

Американський актор і продюсер, дворазовий володар премії “Оскар” Майкл Дуглас повідомив про завершення кар’єри.

8 липня президент Вірменії Ваагн Хачатурян підписав закони щодо націоналізації ЗАТ “Електричні мережі Вірменії” проросійського бізнесмена Самвела Карапетяна.