На чотирьох АЕС України відбулися ротації місій МАГАТЕ
Джерело: Держатомрегулювання
На чотирьох атомних електростанціях України відбулись ротації експертів Міжнародного агентства з атомної енергії.
Зокрема минулого тижня на ВП “Рівненська АЕС”, ВП “Південноукраїнська АЕС”, ВП “Хмельницька АЕС” успішно проведено ротацію експертів постійних моніторингових місій Міжнародного агентства з атомної енергії.
Також цього тижня успішно проведено ротацію експертів постійної моніторингової місії на ДСП “Чорнобильська АЕС”.
У відомстві нагадали, що постійно діючі місії МАГАТЕ на українських атомних електростанціях запроваджено з метою моніторингу за станом безпеки на АЕС в умовах військової агресії Росії в Україні.
Нагадаємо, що понад рік тому, 1 вересня 2022 року, у відповідь на офіційний запит України на тимчасово окупованій ЗАЕС розпочала роботу постійна моніторингова місія Міжнародного агентства з атомної енергії. Початок роботі місії дав гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі, який тоді ж відвідав ЗАЕС.
Відтак, постійна місія МАГАТЕ на Запорізькій АЕС стала першою з експертних місій Агентства на українських АЕС. Згодом Україна звернулася до МАГАТЕ з пропозицією розширити роботу місій на всі українські АЕС, адже через обстріли РФ склалася загрозлива ситуація для функціонування української атомної генерації.
Зокрема, у листопаді після масштабного обстрілу одночасно всі українські АЕС були знеструмлені та перейшли на аварійне живлення дизель-генераторами. У січні 2023 року для здійснення безперервного контролю і моніторингу ядерної та радіаційної безпеки члени місії прибули на майданчики Південноукраїнської, Рівненської, Хмельницької, а також Чорнобильської АЕС.
- Виконувач обов’язків голови Держатомрегулювання – головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков заявив, що стан ядерної та радіаційної безпеки на Запорізькій АЕС, що вже півтора року перебуває під окупацією російських військових, продовжує щоденно деградувати.
- Представники постійної моніторингової місії на Запорізькій АЕС не мають можливості перевірити усі важливі для безпеки станції системи та обладнання.
Продюсер каналу “Історія без міфів” Костянтин Анохін, який нині служить у війську, звернув увагу на те, що телеведучий і журналіст Дмитро Комаров став знову випускати відео російською мовою.
У Верховному суді розпочався розгляд позову Петра Порошенка до Володимира Зеленського щодо указу про запровадження санкцій проти п’ятого президента України.
За повідомленням ЗМІ, Росія хоче використати американську компанію, яку взяла під державний контроль, для постачання харчування своїм військовим.
Вранці 17 квітня 2025 року співробітники Служби безпеки України спільно з Національною поліцією вручили підозру заступнику голови Київської міської державної адміністрації Володимиру Прокопіву. Його підозрюють в організації схеми незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків за кордон, зокрема до країн Європи.
23 квітня у Печерському райсуді Києва розглянуть справу проти речника міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm, старшого сержанта Михайла Макарука.