На чотирьох українських АЕС відбулися ротації місій МАГАТЕ
Джерело: Держатомрегулювання
На чотирьох атомних електростанціях України відбулись чергові ротації експертів Міжнародного агентства з атомної енергії.
Відтак, у лютому цього року на ВП “Рівненська АЕС”, ВП “Південноукраїнська АЕС”, ВП “Хмельницька АЕС” було успішно проведено двадцяту ротацію експертів постійних моніторингових місій Міжнародного агентства з атомної енергії.
Зокрема, на ДСП “Чорнобильська АЕС” – двадцять другу ротацію.
У відомстві зазначили, що постійні місії МАГАТЕ на українських атомних електростанціях запроваджено з метою моніторингу за станом безпеки на АЕС в умовах військової агресії Росії в Україні.
Нагадаємо, що понад рік тому, 1 вересня 2022 року, у відповідь на офіційний запит України на тимчасово окупованій ЗАЕС розпочала роботу постійна моніторингова місія Міжнародного агентства з атомної енергії. Початок роботі місії дав гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі, який тоді ж відвідав ЗАЕС.
Відтак, постійна місія МАГАТЕ на Запорізькій АЕС стала першою з експертних місій Агентства на українських АЕС. Згодом Україна звернулася до МАГАТЕ з пропозицією розширити роботу місій на всі українські АЕС, адже через обстріли РФ склалася загрозлива ситуація для функціонування української атомної генерації.
Зокрема, у листопаді після масштабного обстрілу одночасно всі українські АЕС були знеструмлені та перейшли на аварійне живлення дизель-генераторами. У січні 2023 року для здійснення безперервного контролю і моніторингу ядерної та радіаційної безпеки члени місії прибули на майданчики Південноукраїнської, Рівненської, Хмельницької, а також Чорнобильської АЕС.
- В “Енергоатомі” повідомили, що Запорізька АЕС – знову за крок до блекауту через відключення однієї з двох наявних ліній електропередачі ПЛ-330кВ “Феросплавна-1” внаслідок російських обстрілів.
- Внаслідок бойових дій Запорізька атомна електростанція залишилась на одній лінії живлення.
- Через постійні обстріли російських окупантів ускладнюється робота з відновлення пошкодженої лінії енергоживлення Запорізької атомної електростанції.
Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров 24 лютого, ймовірно, відвідає Туреччину, щоб обговорити переговори Москви з представниками США щодо завершення війни в Україні та можливу роль Анкари в цьому процесі. Про це повідомило джерело у Міністерстві закордонних справ Туреччини.
Патріарх Варфоломій I заявив, що суверенітет України не підлягає переговорам і не може стати предметом торгів.
Уряд Великої Британії оголосить 24 лютого новий пакет санкцій проти Росії, який стане найбільшим з початку повномасштабного вторгнення, повідомив міністр закордонних справ Девід Леммі.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш напередодні третіх роковин початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну вкотре закликав до укладання справедливого, міцного та довгострокового миру.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 23 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 81 боєзіткнення.