На десятьох напрямках фронту досі тривають боєзіткнення – Генштаб
Джерело: Генеральний штаб ЗСУ
Станом на 16:00 в четвер, 5 вересня, від початку доби по всій лінії фронту відбулося 111 бойових зіткнень.
Продовжують потерпати від російських артилерійських та мінометних обстрілів прикордонні райони Сумщини – постраждали населені пункти Бобилівка, Порозок, Степок та Покровка.
Крім цього, росіяни завдали авіаударів КАБами по Сумах, Гриценковому, Сімейкиному, Партизанському, Ямполю, Юнаківці, Річках, Кияниці та Новій Січі.
На Харківському напрямку відбулося шість боєзіткнень. Противник штурмував оборонні рубежі наших підрозділів поблизу Вовчанська, де досі тривають два зіткнення. Також росіяни здійснили авіаудар по Харкову.
На Куп’янському напрямку з початку доби точилося десять боїв. Ворог проводив наступальні дії біля Синьківки, Табаївки, Глушківки, Лозової та Андріївки. На цей час продовжуються шість атак окупантів.
На Лиманському напрямку відбулося 13 бойових зіткнень. Противник штурмував неподалік Дружелюбівки, Чернещини, Невського, Макіївки та Новосадового. Наразі тривають три ворожі атаки. Крім цього, загарбники двічі вдарили КАБами по Шийківці.
На Сіверському напрямку Сили оборони зупиняли чотири наступальні дії росіян поблизу Верхньокам’янського та Спірного, де зараз триває ще один бій. Ситуація під контролем наших військ.
На Краматорському напрямку відбулося вісім боєзіткнень. Загарбники намагалися штурмувати наші позиції біля Предтечиного, Іванівського, Іванопілля та Кліщіївки. Три атаки досі продовжуються. До того ж авіація агресора скинула КАБи біля Часового Яру та Іванопілля.
На Торецькому напрямку росіяни намагалися витіснити наші підрозділи із займаних позицій неподалік Торецька та Неліпівки. Шість боєзіткнень завершено, п’ять – триває.
На Покровському напрямку противник здійснив 27 штурмових дій у районах населених пунктів Воздвиженка, Зелене Поле, Миролюбівка, Новогродівка, Новотроїцьке, Гродівка та Михайлівка. Сили оборони стримують натиск військ РФ та відбили 21 атаку, наразі продовжуються шість боїв. Втрати ворога на цьому напрямку уточнюються.
На Курахівському напрямку загарбники атакували 23 рази поблизу Лисівки, Українська, Галицинівки, Красногорівки, Костянтинівки та Георгіївки. Дев’ятнадцять спроб просунутися відбито, чотири – ще тривають.
На Времівському напрямку противник шість разів штурмував наші позиції, зокрема, біля Водяного та Вугледара. Чотири бої завершено, два – досі продовжуються.
На Гуляйпільському напрямку без бойових зіткнень, але із залученням авіації загарбники били НАРами по Білогір’ю.
На Оріхівському напрямку ворог проводив наступальну дію у районі Роботиного. Бій ще триває.
На Придніпровському напрямку окупанти зазнали поразки, двічі атакуючи оборонні рубежі українських захисників.
На інших напрямках оперативна ситуація без суттєвих змін.
- У серпні 2024 року фактично кожного дня російські окупаційні війська били по українських населених пунктах.
- Уночі 5 вересня війська РФ масована атакували Україну ударними безпілотниками. Більшість збито силами ППО.
- Станом на ранок 5 вересня, всього за добу армія РФ 13 разів обстріляла населені пункти Донецької області. Є жертви.
- Внаслідок російського удару по навчальному закладі у Полтаві 3 вересня кількість загиблих збільшилась до 54 осіб.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.