На Дніпропетровщині відновили лікарню, пошкоджену росіянами під час повномасштабної війни
Джерело: МОЗ
У Дніпропетровській області відновили лікарню, пошкоджену російськими окупантами у перший рік повномасштабної війни.
Восени 2022 року на Дніпропетровщині внаслідок вибухової хвилі від ворожої атаки було пошкоджено Криворізьку центральну районну лікарню. Постраждав фасад медзакладу та вилетіли вікна. Будівля лікарні потребувала поточного ремонту.
При цьому лікарня продовжувала надавати медичну допомогу населенню. Лише за минулий рік виконано близько 1 400 операцій, 4 500 хворих проліковано стаціонарно.
Крім того, у медзакладі продовжують надавати реабілітаційну допомогу стаціонарно та амбулаторно. Зокрема, за 2022 рік стаціонарну реабілітацію пройшло близько 500 осіб, а амбулаторну – 3 500 пацієнтів.
Завдяки спільним зусиллям партнерів, зокрема Дніпропетровської обласної організації Товариства Червоного Хреста України за підтримки Люксембурзького Червоного Хреста, повністю вдалося замінити 141 вікно у лікарні та здійснити поточний ремонт. Зараз медичний заклад продовжує працювати та повноцінно надавати потрібні медичні послуги населенню регіону.
За даними МОЗ, загалом від початку повномасштабної війни в Україні пошкоджено 1 468 об’єктів медзакладів та 193 – зруйновані вщент.
421 об’єкт медзакладів вдалося відновити повністю та ще 413 – відновлено частково. При цьому на Дніпропетровщині повністю відновлено 60 об’єктів медзакладів, ще 21 об’єкт – відновлено частково.
- У Житомирській області відновили лікарню, яка була пошкоджена російськими загарбниками у перші місяці повномасштабного вторгнення.
- За понад 17 місяців повномасштабної війни у різних регіонах України відновлено повністю або частково 765 об’єктів медичних закладів.
- Уряд та приватні підприємства Іспанії готові надати фінансову та консультаційну підтримку Україні у відбудові медичних закладів на територіях, які постраждали від повномасштабної війни. Мовиться про співпрацю у межах державно-приватного партнерства.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.