На Донеччині посадовець військової частини примушував підлеглих працювати на свою родину

Джерело: Державне бюро розслідувань

Працівники ДБР викрили заступника начальника військової частини на Донеччині, який примушував підлеглих працювати на його родину та віддавати частину бойових виплат.

З січня 2023 року четверо військових виконували будівельні роботи на території його домогосподарства та працювали в кіоску дружини. За відмову працювати посадовець погрожував відправити їх на передову без підготовки.

Військові майже два роки не з’являлись на службі, однак щомісячно отримували повне грошове забезпечення, включаючи додаткову винагороду за виконання бойових завдань. Більшу частину виплат вони передавали своєму “роботодавцю”, а їхня робота на родину посадовця не оплачувалася.

ДБР провело обшуки, вилучивши кошти та документи. Збитки державі оцінюються в понад 3 млн гривень. Триває досудове розслідування за фактом перевищення влади. Зловмиснику загрожує до 12 років позбавлення волі.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.

Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.