На Донеччині внаслідок ворожих атак знеструмлено дві вугільні шахти – Міненерго

Джерело: Міністерство енергетики України.

На Донеччині через обстріли окупантів без живлення лишилися дві вугільні шахти. Під землею на певний час були заблоковані працівники, згодом шахтарів вивели на поверхню.

Крім того, через аварію відключився трансформатор на підстанції 220 кВ оператора системи електропередачі у Львівській області. Це призвело до відключення лінії електропередачі. Однак згодом споживачів заживили через резервні лінії.

Також відключалася повітряна лінія оператора системи передачі 750 кВ в Миколаївській області. Споживачі не знеструмлювалися. Повітряна лінія виведена в ремонт.

Зокрема, через обстріли залишається без світла частина споживачів у Дніпропетровській, Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях.

Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.

Загалом станом на 22 липня електроенергії, яку виробляють українські електростанції, повністю достатньо для покриття потреб споживачів, дефіциту немає.

Щодо наслідків підриву дамби Каховської ГЕС – триває фіксація та ліквідація наслідків повені. У Херсоні заживили понад 800 споживачів, які були відключені через підтоплення. Залишаються без світла 12 тисяч споживачів.

15 липня президент Володимир Зеленський підписав указ щодо внесення змін до складу Ставки Верховного Головнокомандувача.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 15 липня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень.

Розгортання американських ракет середньої дальності на території Німеччини – це відповідь на вихід Москви з договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, заявив офіційний представник уряду ФРН Штеффен Гебештрайт.

Кабінет Міністрів України виділяє 1,65 мільярда гривень на закупівлю сучасного обладнання для оновленого шкільного курсу “Захист України”, повідомив міністр з цифрової трансформації Михайло Федоров.

США та союзники пообіцяли винищувачі американського виробництва F-16 понад рік тому. Однак, офіційні особи НАТО посилаються на невелику кількість англомовних пілотів.