Через спекотну погоду суттєво зросло навантаження на енергосистему – «Укренерго»

Джерело: НЕК “Укренерго”

За даними фахівців, ввечері 13 липня спостерігався найвищий рівень споживання електроенергії за весь минулий тиждень. Зокрема він був на 5%, аніж 12 липня.

Зазначається, що причиною підвищення споживання електроенергії є спекотна погода, через яку споживачі використовують техніку для охолодження.

“Це суттєве навантаження на енергосистему у вечірні години, яке вказує на недостатність заходів економії електроенергії”, – мовиться у повідомленні.

У зв’язку із цим у компанії вкотре закликали українців до ощадливого користування електроприладами у вечірні години – з 16 до 23. Зокрема варто дотримуватись таких рекомендацій:

  • охолоджуйте приміщення не нижче 23˚С;
  • вимкніть потужні електроприлади або користуйтеся ними по черзі;
  • переносьте користування електроприладами на ранкові, денні або нічні години доби;
  • вимикайте світло, якщо виходите з приміщення.

На сьогодні “Укренерго” не прогнозує обмежень електропостачання, але для зниження навантаження на енергосистему та полегшення її балансування необхідно зменшити споживання електроенергії у складні для енергосистеми вечірні години.

За даними синоптиків у вівторок, 5 грудня, в Україні без опадів.

За період із січня по листопад 2023 року громадяни РФ скупили у Грузії 5780 квартир.

4 грудня міністр оборони Рустем Умєров зустрівся з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у Брюсселі.

Збройовий концерн Rheinmetall отримав масштабне замовлення на підтримку України артилерійськими боєприпасами. Дюссельдорфському технічному підприємству доручено постачити Києву артилерійські снаряди на суму близько 142 мільйонів євро.

У Центрі національного спротиву попередили, що росіяни намагаються взяти під контроль тимчасово захоплені території України, тож нині продовжують шукати членів українське підпілля.