На фестивалі у Вінниці нагадали про військових які загинули, зникли безвісти та у полоні
Джерело: Наталія Некіпила
У Вінниці у межах фестивалю “Здибанка” провели акцію-нагадування про українських захисників та захисниць, які загинули, зникли безвісти чи потрапили у полон ворога під час російсько-української війни.
Організаторка акції – громадська діячка, журналістка, волонтерка Наталія Некипіла – повідомила, що у ненав’язливий спосіб хотіла нагадати про те, що потрібно пам’ятати і вшанувати тих, хто віддав за нас життя і тих, кого потрібно звільнити з полону.
“Підгледіла це рішення на Фестивалі думок. Мені відгукнулась обережність і тактовність цього нагадування. Тому домовилась з усвідомленими й емпатійними організаторками Здибанки, попросила подругу надрукувати кілька речень, купила квіти й розмістила кілька “чутливих зон” у просторі події”, – зазначила вона.
Суть акції – виділити стільці для тих, кого немає поруч через війну, себто для захисників України.
Написи разом з журналісткою розклеювали її син та хлопець, який навчав тактичної медицини на фестивалі.
Реакція людей на акцію була розуміючою: хтось мав бажання долучитись, а хтось “просто не заважав”.
“Дякую за це. Бо коли на фуд-кортах чи місцях для МК кожне посадкове місце — це гроші, але власники пропонують стілець під акцію — це важливо. Це про дію”, – пояснила Наталія.
Вона додала, що подібні акції можна проводити на багатьох важливих заходах. Ресторани і кафе могли б виділити один такий стілець на постійній основі.
“Бо це простий спосіб нагадувати гостям про те, що війна потребує їх, що завдяки цим втраченим життям можливе їхнє. І висловити підтримку тим хто втратив. “Зупинись. Згадай. Усвідом” — основне, що хотіла цим сказати”, – резюмувала Наталія Некипіла.
- 93-річний американець та ветеран армії США Вітаутас Пачкаускас підтримує Україну і з початку війни вже 130 разів виходив на проукраїнські акції.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.