На фестивалі в Італії українку дискваліфікували через протест проти росіянина в журі
Джерело: Анна Петренко/Instagram
На фестивалі циркового мистецтва Salieri Circus Award в Італії українку Анну Петренко виключили зі списку учасників після протесту проти запрошення до журі керівника Московського цирку Максима Нікуліна.
Для участі в конкурсі запросили артистів із 22 країн світу, зокрема з України. Вперше за час проведення фестивалю одним із членів журі став син російського артиста Юрія Нікуліна – Максим Нікулін, який є генеральним менеджером та художнім керівником Московського цирку та підтримує вторгнення Росії в Україну.
“Під його керівництвом у московському державному цирку існують пільги для учасників бойових дій в Україні та їхніх дітей, а пропагандистські бригади артистів виступають для військових. Максим Нікулін у численних інтерв’ю відкрито заявляє, що допомагає військовим і підтримує владу в цьому питанні. Щодня по Україні прилітають бомби в мирні будинки! Як людину з таким іміджем можна було запросити до журі, де виступають артисти з України?” – йдеться у дописі.

Фото: Петренко

Фото: Петренко
У відповідь на це українка вийшла на сцену з українським прапором та листівками “Нікулін підтримує вторгнення в Україну”.
За словами Анни, у такий спосіб вона висловила своє невдоволення і назвала це рішення організаторів “спробою реабілітації іміджу Росії – агресора у війні проти України”.
“Я рада, що мене запросили виступити на фестивалі Salieri Circus Award. Мені дуже сподобалася Італія, і я дуже полюбила людей, з якими познайомилася та працювала. Вибачаюся перед глядачами, які вчора не побачили мого виступу. Коли я їхала на фестиваль, я не знала, що вперше з моменту заснування фестивалю до складу журі буде запрошено представника країни-агресора, Росії. Надсилаю любов і обійми усім, хто мене підтримав, і бажаю мирного неба над головою”, – написала Петренко.
Організатори фестивалю виключили Анну зі списку учасників, заявивши, що фестиваль – не місце для розв’язання політичних питань.
- Спортивний арбітражний суд (CAS) у швейцарській Лозанні ухвалив остаточно рішення щодо російської фігуристки Каміли Валієвої у справі про допінг.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.
Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.
1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.
1 травня у російському МЗС поскаржилися, що, мовляв, бажання України повернутися до кордонів 1991 року пояснюється “людожерським” прагненням.