На фронт відправлять майже 2 тис. коптерів зі ШІ, придбаних у межах програми «Армія дронів»

Джерело: Міністерство цифрової трансформації України

Для ЗСУ – у межах державної програми “Армія дронів” – на фронт відправлять 1 912 коптерів Autel EVO MAX 4T з метою здійснення розвідки ворожих позицій у глибокому тилу та координації артилерійських ударів . 

Вони оснащені потужною камерою, яка може збільшувати зображення в 30 разів, мають велику потужність та можуть літати під невеликим дощем.

Додатково дрони мають вбудований штучний інтелект, що надає численні переваги:

  • Перехід через механічні перешкоди без участі оператора;
  • автоматичне виявлення та відстеження різних цілей із подальшим передаванням інформації;
  • надійний захист від РЕБ (засобів радіоелектронної боротьби), електромагнітних перешкод та спуфінгу (підміни) сигналів.

“Віримо, що “пташки” допоможуть знищити більше окупантів та зберегти життя українських воїнів. Масштабуємо “Армію дронів”, щоб посилити український наступ”, – зазначили в міністерстві.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.

Згідно з постановою уряду №560 від 16 травня, повістка буде вважатися врученою в разі проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність адресата, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.