На Гаїті поширюється голод через протистояння з бандами

Джерело: CNN

Гуманітарні працівники, лікарі та місіонери попереджають про стрімке зростання кількості людей, що голодують на Гаїті. Країна зазнає ескалації насильства з боку банд.

Один з американських місіонерів, що допомагає забезпечити їжею та водою нужденних у районах Порт-о-Пренсу, які контролюються бандами, розповів CNN, що деякі люди не їли по кілька днів.

Фото: Odelyn Joseph/AP

За його словами, у деяких районах столиці харчові продукти стали абсолютно недоступними, що критично впливає на життя тих, хто заробляє на життя дрібною торгівлею. Нині немає ланцюга постачання, зазначив місіонер.

Після відставки прем’єр-міністра Аріеля Генрі країна досі не сформувала нового уряду.

Своєю чергою, банди, що контролюють значні території, відрізали Порт-о-Пренс від решти світу, ускладнюючи доставку гуманітарної допомоги. За даними ЮНІСЕФ, це зробило практично неможливою допомогу щонайменше 58 000 дітям, що страждають від гострого голоду.

Фото: Odelyn Joseph/AP

Унаслідок кризи майже 5 мільйонам людей на Гаїті гостро бракує продовольства, що ставить під загрозу їхні життя та засоби до існування. Жан-Мартін Бауер із Всесвітньої продовольчої програми описав цю ситуацію як “найгіршу гуманітарну кризу на Гаїті після землетрусу 2010 року”, додавши, що “це криза, яку повністю спричинила людина”.

Особливо напружена ситуація в департаменті Артібоніт, де за останні два роки сталося близько 100 збройних нападів, роблячи його другим за кількістю подібних інцидентів у країні після столиці.

Лор Будіно, спеціалістка з аналізу вразливостей та картографування ВПП на Гаїті, наголосила, що голод та конфлікти на фермерських територіях тісно пов’язані, що призводить до катастрофічних наслідків для місцевого населення.

Фото: Odelyn Joseph/AP

Гуманітарні організації постають перед труднощами у наданні допомоги через блокування доріг та закриття портів бандами. Запаси їжі швидко зменшуються, і, як зауважив Жан-Мартін Бауер, глава ВПП, поточних запасів вистачить лише на кілька тижнів.

План гуманітарного реагування ООН на 2024 рік зазнав критичного дефіциту фінансування, отримавши лише 6.5% від необхідної суми, що ще більше ускладнює зусилля з подолання кризи.

Ця гуманітарна криза, за словами Бауера, не матиме кінця без розв’язання основних проблем, що створюють такий стан речей, а половина населення країни продовжує страждати від нестачі їжі та базових потреб.

8 липня президент Вірменії Ваагн Хачатурян підписав закони щодо націоналізації ЗАТ “Електричні мережі Вірменії” проросійського бізнесмена Самвела Карапетяна.

Естонія може заблокувати ухвалення 18-го пакету санкцій для тиску на Росію, якщо він не включатиме зниження граничної ціни на російську нафту, натякнув міністр закордонних справ країни Маргус Цахкна.

Міністерство освіти Франції дозволило використовувати британську драму “Юнацтво” у середніх школах для навчання підлітків про токсичну маскулінність та загрози в Інтернеті.

Провідний американський розважальний тижневик Variety розповів про нову стрічку оскароносного українського режисера Мстислава Чернова.

Пентагон планує збільшити обсяги закупівель ракет Patriot. Згідно з бюджетною заявкою на 2026 рік, армія просить виділити понад 1,3 млрд доларів на придбання 224 ракет. Згідно з документами, які супроводжують бюджетний запит на 2026 фінансовий рік, група військових високопосадовців, котра формує рекомендаційні вимоги до озброєння, збільшила план закупівлі Patriot з 3376 до 13 773 одиниць.